Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kadıköy Belediyesi'nce yaptırılan, Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi açıldı.

16 Ekim 2017 Pazartesi 09:16
Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu “Bugün açtığımız Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi ile güzellikler oluşturmaya ve güzellikleri her birlikte paylamaya devam edeceğiz.” dedi.

Kadıköylülerin spor tesisi ihtiyacına çözüm üretmek için harekete geçen Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Acıbadem Mahallesinde yapımına başladığı yüzme havuzu ve spor merkezinin açılışını yaptı. Kadıköy Belediyesi’nin ilk yüzme havuzu ve spor merkezi olan tesis açılışına Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköylüler ve çocuklar katıldı.

Açılışta konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, 2014 yerel seçimleri sonrası göreve geldiklerinde itibaren, durmadan halkın ihtiyaçlarını merkeze alarak projeler ürettiklerini söyledi. Her yaştan Kadıköylü için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Nuhoğlu “Bugün açtığımız Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi ile güzellikler oluşturmaya ve güzellikleri her birlikte paylamaya devam edeceğiz.” dedi.

Nuhoğlu’nun konuşmasının ardından Fenerbahçe Spor Kulübü yüzme şubesi senkronize yüzme takımı sporcuları su balesi gösterisi yaptı.

ACIBADEM YÜZME HAVUZU VE SPOR MERKEZİ

Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi, Acıbadem Mahallesi Muhittin Üstündağ Caddesinde yer alıyor. Engelli erişimine uygun ve son teknolojiler kullanılarak inşa edilen merkez 2 bin 285 metrekare inşaat alanından oluşuyor.  Toplam dört kattan oluşan tesiste yarı olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu, kafeterya, soyunma odaları ve idari ofisler bulunuyor.

Engelli erişimine uygun olarak tasarlanan tesiste yarı olimpik yüzme havuzunun uzunluğu 25 metre, genişliği ise 12,5 metre. 5 kulvarlı olan havuzun derinliği 1.70 santimetreden, 2.10 santimetreye ulaşıyor. Havuzun çatısı açılır kapanır olarak tasarlandı. Kış ve yaz mevsimlerinde farklı kullanım konforu elde edilmesi planlanıyor.

EĞİTİCİLER EŞLİĞİNDE PİLATES, YOGA, ZUMBA

Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’nde havuz dışında iki ayrı spor alanı tasarlandı.  Tesisin birinci ve ikinci katında 197 metrekare ve 86 metrekare olmak üzere toplam 283 metrekareden oluşan 2 adet spor salonu bulunuyor. Stüdyo adı verilen bu alanlarda uzman eğiticiler eşliğinde pilates, yoga, zumba, thai boks dersleri verilecek. Ayrıca çocuklar için jimnastik eğitimi de verilecek.

ÇOCUKLARA YÜZME EĞİTİMİ

Acıbadem Yüzme Havuzu ve Spor Merkezi’nden her yaştan Kadıköylünün faydalanması hedefleniyor. Havuzda çocuklara ve yüzme bilmeyen kullanıcılara eğitimler verilecek. Aynı zamanda yüzme bilen yetişkinler de havuzu kullanabilecek.  Engelli vatandaşların ücretsiz yararlanacağı tesiste öğrenci ve emeklilere yüzde 25, çekirdek ailelere ise yüzde 10 indirim uygulanacak. Merkezde Kadıköy Belediyesi Kış Spor okulları kapsamında çocuklar için jimnastik ve yüzme branşlarında ücretsiz eğitim verilecek.

kadikoy2.20171016091821.jpg

kadikoy3.20171016091837.jpg

kadikoy4.20171016091853.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu