Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu gözaltına alınan bürokratların yakınlarıyla görüştü

23 Kasım 2011 Çarşamba 09:47
Başkanı Aziz Kocaoğlu, gözaltına alınan belediye çalışanlarının durumuyla ilgili bilgi almak için akşam saatlerinde ilçe belediye başkanlarıyla birlikte İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gitti. Çıkışta bir açıklama yapan Başkan Aziz Kocaoğlu, gözaltındakilerle görüşmesine izin verilmediğini söyledi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, gözaltına alınan belediye çalışanlarının durumuyla ilgili bilgi almak için akşam saatlerinde ilçe belediye başkanlarıyla birlikte İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gitti. Çıkışta bir açıklama yapan Başkan Aziz Kocaoğlu, gözaltındakilerle görüşmesine izin verilmediğini söyledi.

Emniyet’te sorgusu devam eden Büyükşehir bürokratlarının Şube önünde bekleyen yakınlarıyla bir süre sohbet ederek sabırlı ve soğukkanlı olmalarını isteyen Başkan Kocaoğlu, gözaltına alınan ve tutuklanan belediye çalışanlarına her türlü desteği vereceklerini dile getirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu şunları kaydetti:
“Hepimiz birbirimizi biliyoruz. İzmir de bizi biliyor. Burada bir oyunla, bir komployla karşı karşıyayız. İçerdeki arkadaşların büyük çoğunluğu 30-40 senelik bürokratlar. Kimin ne yaptığını çok iyi biliyoruz. Süreci soğukkanlılıkla, metanetle takip edip bekleyeceğiz. Bugün ESHOT’ta Genel Müdür, genel müdür yardımcıları gözaltında. ESHOT yarın 1400 otobüsü trafiğe çıkaracak ve sabah 5’ten gece yarısına kadar vatandaşları taşıyacak. Ama biz sabırlı olacağız. Sabırla çalışacağız. İzmirli hemşehrilerimize layık olacağız. Biz yaptığımız işi biliyoruz. Ne yaptığımızı biliyoruz. Arkadaşlarımızın arkasındayız, yanındayız. Birlikte mücadele edeceğiz. Ekşi erik yemedik ki, midemiz ağrısın. Biz İzmir’e aydan da gelmedik. 43 senedir Bornova’da yaşıyorum, 7,5 senedir belediye başkanlığı yapıyorum. Bu memlekete hizmetten başka gayemiz yok. Metin olacağız. Hem gözaltına alınan, hem tutuklanan arkadaşlarımıza her türlü desteği vereceğiz. Biz sadece adalet istiyoruz.”

izmir2.20111123095151.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar