Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul’da Avrupa yakasında Florya-Yeşilköy bisiklet yolu hazırlanıyor.

30 Aralık 2014 Salı 00:03
İSPARK’ın bahar aylarında faaliyete geçireceği 6 kilometrelik bisiklet hattında ilk etapta 100 bisikletle hizmet verilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Anadolu yakasında Kadıköy-Kartal sahilinde hizmete soktuğu ve halktan olumlu not alan bisiklet yolu uygulaması Avrupa yakasında da Florya-Yeşilköy sahilinde hizmete girecek.

Çevre dostu şehir içi ulaşımın alternatif aracı olan bisikletin daha yaygın kullanılabilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle koordineli çalışmalar yürüttüklerini belirten İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, “Bisiklet yolları üzerinde kurduğumuz Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi’yle bisikletseverlere güzel bir hizmet daha sunmaya hazırlanıyoruz. Kadıköy- Kartal arasında geçen yıl başlattığımız uygulamayı, Florya-Yeşilköy hattında da hayata geçirmek için çalışmalarımızı başlattık. Vatandaşların talepleri doğrultusunda kent genelinde uygun noktalarda bisiklet hatlarını yaygınlaştıracağız” dedi.

Yaklaşık 6 km’lik yeni bisiklet hattında Florya Güneş Plajı, Aquaflorya AVM, İBB Florya Sosyal Tesisleri, Yeşilköy Marina ile Yeşilköy Röne Park’ta olmak üzere toplam 5 istasyon olacak. İstasyonlarda bisiklet kiralamanın yanı sıra hasar gören bisikletlerin tamir edilebildiği bakım onarım kademesiyle daha kaliteli ve etkin hizmet verebilmek için müşteri hizmetleri noktası da bulunacak. Elektrik ve internet alt yapı çalışmaları başlatılan projenin Nisan-Mayıs ayı gibi ilkbaharda hizmete girmesi planlanıyor.  Akıllı bisiklet uygulamasının üçüncü güzergahı da Beşiktaş-Sarıyer sahil hattında hizmete girecek.
 
Halen Kadıköy- Kartal hattında kredi kartıyla kiralanabilen bisikletlerin abone kartla da kullanılabilmesi için çalışmalar tamamlandı. Vatandaşlar; 1 saati 2 TL, 2 saati 3 TL günlük 25 TL ücret ödeyerek haftanın her günü 07.00 ile 24.00 saatleri arasında bisikletleri kullanabiliyor.

bisiklet2.jpg

bisiklet3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu