Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul Taksim Meydanı’nda sergilenmeye başlanan rengarenk balık heykelleri ilgi odağı oldu

07 Mart 2012 Çarşamba 10:19
Yayalaştırma Projesi tartışılırken İstanbul Akvaryum ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Taksim Meydanı’nda sergilenmeye başlanan rengarenk balık heykeller İstanbulluların ilgi odağı oldu

Yayalaştırma Projesinin tartışmaya açıldığı ortamda İstanbul Akvaryum ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Taksim Meydanı’nda sergilenmeye başlanan rengarenk balık heykeller İstanbulluların ilgi odağı oldu.

Türleri tehlike altında olan deniz canlılarına dikkat çekmeyi hedefleyen rengarenk balık heykellerini gören İstanbullular, sabah saatlerinde işlerine giderken karşılaştıkları heykelleri görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.

İstanbulluların yanı sıra turistlerin de ilgisini çeken heykeller bir ay süresince Taksim Meydanı’nda sergilenecek. Tasarımları Server Demirtaş Atölyesi tarafından yapılan balık heykellerinin yanına Turmepa/Deniz Temiz Derneği tarafından hazırlanan bilgi notları konulacak. Böylece Türk denizlerinde türleri tehlike altında olan canlılalara yönelik de bilgiler paylaşılacak. Hazırlanan 20 adet balık heykelin 10’u Taksim Meydanı’nda, geri kalan 10 adedi ise istanbul Akvaryum’da sergileniyor.

www.belediyegazetesi.net 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar