Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT filosuna konforlu, düşük tabanlı ve çevre dostu 100 yeni araç katılıyor

09 Ağustos 2012 Perşembe 23:59
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıylayapılacak 100 yeni aracın İstanbul geneline dağıtım töreni, 10 Ağustos Cuma günü saat 14.30 da Sultanbeyli itfaiye binası yanında gerçekleştirilecek.

Yeni otobüs ve duraklarıyla modern bir yapıya kavuşma yolunda çalışmalarını sürdüren İETT, araç filosunu yenilemeye devam ediyor. İETT filosuna konforlu, düşük tabanlı ve çevre dostu 100 yeni araç katılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla yapılacak 100 yeni aracın İstanbul geneline dağıtım töreni, 10 Ağustos Cuma günü saat 14.30 da Sultanbeyli itfaiye binası yanında gerçekleştirilecek.

54 Yeni Hat, 100 Yeni Araç…

İstanbul'un yeni yerleşim yerlerine ulaşım imkanı sağlayabilmek için 33'ü Avrupa, 2'si Anadolu Yakası olmak üzere toplam 54 yeni hat açan İETT, aynı zamanda hızlı ve konforlu toplu ulaşım için filosunu yenilemeye de devam ediyor.

İstanbul’da özellikle yeni yerleşim yerlerindeki halkın ulaşım ihtiyaçlarına cevap vermek için çalışmalarını sürdüren İETT, bu kapsamda vatandaşlardan ve belediyelerden gelen talepleri bir bir yerine getirmeyi sürdürüyor.

Yeni hat açılan bölgeler arasında İstanbul'un sürekli genişleyen yerleşim alanlarından Sultanbeyli, Başakşehir, Ataşehir ve Kayaşehir de bulunuyor.

Sultanbeyli’de son dönemde hizmete giren yeni hatlar, 18S Sultanbeyli-Metrobüs- Altunizade, 18M Sultanbeyli-Mimarsinan Mah.-Uzunçayır Metrobüs, 18H Sultanbeyli-Sabiha Gökçen Havalimanı oldu.

iett2.jpg

iett3.jpg

www.belediyegazetesi.net.

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar