Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sofya’daki sorunlu noktalardan kritik iki tanesi için talep üzerine kavşak projesi hazırladı

04 Mart 2012 Pazar 18:16
Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya gidecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın beraberindeki teknik ekip, Sofya Belediyesi’ne hediye edilen bu iki kavşak projesinin de sunumunu yapacak

Yarın iki günlük resmi temaslarda bulunmak üzere Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya gidecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın beraberindeki teknik ekip, Sofya Belediyesi’ne hediye edilen bu iki kavşak projesinin de sunumunu yapacak.

Pazartesi günü sabah saatlerinde Sofya’ya gidecek Başkan Topbaş, ilk olarak Sofya Büyükelçisi İsmail Aramaz ile görüşecek. Ardından da Sofya Belediye Başkanı Yordanka Fandakova ile görüşecek ve Sofya Belediyesi “Altın Kitabı”nı imzalayacak.

Sorunlu iki noktayla ilgili talep üzerine, çözüme yönelik İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yerinde inceleme yapılarak hazırlanan kavşak projelerinin sunumu yapılacak. Bu programın ardından, kentin arkeolojisini ve Ulusal Tarih Müzesi’ni de inceleyecek Başkan Topbaş, Salı günü ise Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile görüşecek. Başkan Topbaş ve beraberindeki heyet, aynı gün öğle saatlerinde İstanbul’a dönecek.

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar