Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Van’dan İskenderun’a gelen depremzede çiftin nikahını kıydı

20 Aralık 2011 Salı 22:04
Nikah töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Bir felaket yaşadınız, geçmiş olsun. Van ve İskenderun fark etmez hepimiz Vanlı’yız. Sizi buraya getiren arabanın plakası da Hatay ve Van” dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, Van’dan İskenderun’a gelen depremzede çiftin nikahını kıydı. İskenderun Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde kıyılan nikah törenine 8 aylık kızları Nilay’la katılan Nazlı Kayhan ve Özcan Görentaş’ın nikah şahitliğini İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Kadir Başar ile Türk Kızılay Derneği İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay yaptı.

65 NÖ 31 plakalı araçla salona geldiler
Misafir oldukları Kızılay binasından Belediye Evlendirme Dairesi’ne kendileri için özel hazırlanan 65 NÖ 31 plakalı araçla gelen çift, Perşembe günü nikah için gün aldıklarını, ancak  Pazar günü deprem olması nedeniyle bunun gerçekleşmediğini ifade etti.
Bu durumu öğrenen Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’in, nikahlarını kıymasının kendilerini mutlu ettiğini belirten çift, Başkan’a teşekkür etti.
Nikah töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Bir felaket yaşadınız, geçmiş olsun. Van ve İskenderun fark etmez hepimiz Vanlı’yız. Sizi buraya getiren arabanın plakası da Hatay ve Van” dedi.

‘Hep bir arada kardeşçe yaşayacağız’
Ülkemizin ve ilçemizin de bir deprem kuşağında olduğunu anımsatan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Bugün biz sizinle yardımlaşma içindeyiz yarın bakarsınız siz bizimle elele tutarsınız. Biz Türkiye’de hep beraber kardeşçesine iyi günde kötü günde hep bir aradayız. Size, mutluluklar diliyorum” diye konuştu.
Çifte hediye veren Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, günün anısına fincan takımı verdi.
Genç çift ve ailesiyle günün anısına fotoğraf çektiren Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, çiftin minik kızları Nilay’ı da sevdi. Nazlı-Özcan Görentaş, kendileri için özel hazırlanmış olan isimlerinin baş harfleri ile Van ve Hatay’ın plaka kodunun yer aldığı 65 NÖ 31 plakalı araçla nikah salonundan ayrıldı.

iskenderun2.20111220220746.jpg

iskenderun3.20111220220808.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar