Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İki köprü arasında Sakarya Nehri etrafında hayata geçirilmesi planlanan Sakarya Park Projesinin startı verildi.

14 Ocak 2013 Pazartesi 22:30
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, rüya proje olarak nitelendirilen Sakarya Park projesinde kullanılacak kredinin Ocak ayı Meclis Toplantısı’nda görüşüleceğini açıkladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, rüya proje olarak nitelendirilen Sakarya Park projesinde kullanılacak kredinin Ocak ayı Meclis Toplantısı’nda görüşüleceğini açıkladı. Turan, “Şehrimize büyük prestij kazandıracak Sakarya Park 1. Etap çalışmasında kullanılmak üzere 15 milyon TL kredi almak için meclisimizden yetki talep edeceğiz” dedi.

15 milyon TL’lik kredi

İki köprü arasında Sakarya Nehri etrafında hayata geçirilmesi planlanan Sakarya Park Projesinin startı verildi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından açıklanan proje kamuoyunun büyük beğenisini kazanmıştı. Etap etap hayata geçirilecek projenin 1. etabında kullanılmak üzere Sakarya Büyükşehir Belediyesi 15 milyon TL kredi temin etmek için yetki talep edecek.

Sakarya Nehri şehirle bütünleşecek

Sakarya Nehri Kıyısı 1. etap Rekreasyon Alanı Projesi hakkında açıklamalarda bulan
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, “Sakarya Nehri’ni şehrimizle bütünleştirecek olan ve rüya proje olarak nitelendirilen Sakarya Park’ın detaylarını Büyükşehir Belediye Başkanımız “Hizmet Dolu 1364 gün” toplantısında açıklamıştı. Proje kapsamında 120 dönüm alan üzerine inşa edilecek 1. etap çalışmalarına başladık. Bu kapsamda Rekreasyon Projesi’nde kullanılmak üzere İller Bankası’ndan 15 milyon TL kredi alınması ve bu krediye ait işlemlerin yürütülmesi için Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve encümene yetki verilmesini içeren 39. madde Meclis’te görüşülecek” diye konuştu.
İlk etabı 120 dönümden oluşan Sakarya Park Projesi’nde spor alanları, restoranlar, su sporları tesisleri, yürüyüş yolları, piknik ile gezi alanları yer alacak

sakarya2.20130114223451.jpg

sakarya3.20130114223517.jpg

sakarya4.20130114223535.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar