Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İETT, metrobüs ve otobüsleri grip salgınına karşı ilaçla dezenfekte ediyor

16 Ocak 2014 Perşembe 01:12
Otobüslerin tüm iç yüzeyleri, tavanı, koltukları, cam, reklam panoları, yolcu tutamak ve tutamak borularıyla kapıları ve araçtaki tüm metal yüzeylerparfümlü ve hijyenik temizlik malzemeleriyle temizleniyor.

Grip salgınında toplu taşıma araçlarının temizlenmesi özel önem arz ederken, İstanbul’da her gün milyonlarca yolcuya hizmet veren otobüs ve metrobüslerin, haftada bir ilaçla dezenfekte edildiği belirtildi.

İETT'den yapılan açıklamada, her gün otobüslerin tüm iç yüzeylerinin, tavanın, koltukların, cam, reklam panoları, yolcu tutamak ve tutamak borularıyla kapıların ve araçtaki tüm metal yüzeylerin parfümlü ve hijyenik temizlik malzemeleriyle temizlendiği anlatıldı.

Açıklamada, "Bu işlemlere ek haftada bir detaylı dezenfeksiyon işlemine tabi tutulan otobüsler, ayrıca mekanik bakım öncesi ve sonrasında da temizleniyor. Kullanılan temizlik maddeleri uygulanan yüzeye uygun şekilde seçiliyor. Otobüslerin bağlı bulunduğu garajlarda gece geç saatlerde uygulanan temizlik ve dezenfekte işlemleri sayesinde araçlar, her türlü mikrop ve zararlı organizmalara karşı güvenli hale getiriliyor" denildi.

Açıklamada İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı’nın konuya ilişkin şu sözlerine de yer verildi:
"İlaçlamayı uluslararası kalite belgeli ve Sağlık Bakanlığı ruhsatlı korozif, kanserojen ve genlere zarar vermeyen, cildi ve gözleri tahrip etmeyen maddeler ile yapıyoruz. Özel giysisi, maskesi, gözlüğü ve eldiveni bulunan çalışanımız, elindeki püskürtme cihazıyla yolcu tutamak ve tutamak boruları, koltuk ve kapı tutma yerleri gibi temasın yoğun olduğu yerleri
ilaçlıyor."

iett2.20140116012234.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu