Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hobi bahçeleri içerisine izcilerin okulda öğrendikleri teorik bilgileri uygulamaya koyabilecekleri Karatay İzci Parkı hizmete açıldı.

16 Ekim 2011 Pazar 19:15
Karatay Belediyesi Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirerek Hobi bahçeleri içerisine izcilerin okulda öğrendikleri teorik bilgileri uygulamaya koyabilecekleri Karatay İzci Parkını törenle hizmete açtı.

Karatay Belediyesi Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirerek Hobi bahçeleri içerisine izcilerin okulda öğrendikleri teorik bilgileri uygulamaya koyabilecekleri Karatay İzci Parkını törenle hizmete açtı.

Gerçekleştirilen törene Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Ak Parti İl Başkan Vekili Hasan Hüseyin Karapınar, İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Yalçın, İl İzi Kurulu Başkanı Mustafa Parlatan, Belde Belediye Başkanları, Oda Başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda izci ve izci lideri katıldı.

İzci andı ve izci gösterilerinin ardından açılış konuşmasını yapan Karatay İlçe İzci Kurulu Başkanı Mustafa Doğanbey, amaçlarının dinine bağlı ve vatanına saygılı nesiller yetiştirmek olduğunu söyledi. Doğanbey, Konya’da ki 5 bin izci çocuğun her türlü kültürel ve sportif faaliyetlerde sağlıklı gençler olarak yetişmeleri için yardımlarını esirgemeyen Karatay Belediyesine teşekkür ederek parkın hayırlı olmasını diledi.

İl İzci Kurulu Başkanı Mustafa Parlatan ise konuşmasında izciliği iyi insan, iyi vatandaş yetiştirme işi olduğunu söyledi. Karatay Belediyesi ile İzcilik teşkilatının pek çok ortak faaliyetler yaptığını dile getiren Parlatan, Karatay İzci Parkında izcilerin okulda öğrendikleri teorik bilgileri burada uygulama imkanı bulacağını belirtti. İzci parkında ayrıca izcilerin kendilerini yalnızca zihinsel anlamda değil bedenen de geliştirebilecekleri oyun alanlarının mevcut olduğunu ifade eden Mustafa Parlatan, Konya izcileri adına Başkan Mehmet Hançerli’ye teşekkür etti.

Toplumun her kesimine hizmetle mükellefiz diyerek sözlerine başlayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay İzci parkı hakkında bilgiler verdi. Karatay İzci Kurulu ile yapılan görüşmeler neticesinde ilçe sınırları içerisine bir izci parkının yapılması hususunda mutabakata vardıklarını dile getiren Hançerli, Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirdiklerini ve Hobi Bahçeleri içerisine İzci Parkı’nı kazandırdıklarını söyleyerek Konya’ya ve Karatay’a hayırlı olmasını diledi.

Son olarak söz alan AK Parti İl Başkan Vekili Hasan Hüseyin Karapınar ise konuşmasında, gençliğin önemine değinerek “Gençliğine sahip çıkmayan milletler istikballerini de tehlikeye sokarlar” dedi.  Karatay Belediyesi’nin sosyal yaşantı alanlarını oluşturan çalışmaları takdirle karşıladıklarını ifade eden Karapınar, “Bizim kültürümüz çocuğumuzu iyi ve örnek insan olması için yetiştirmeye yönelik örneklerle doludur” dedi.

Konuşmaların ardından Karatay İzci Parkının yapımında emeği geçlere plaket takdim edilerek park içerisinde gezinti yapılarak açılışı gerçekleşti.

karatay2.20111016192055.jpg

karatay4.20111016192121.jpg

katay3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar