Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haliç kıyısında düzenlenen Eyüp Belediyesi Etkinlik Alanı, ünlü sanatçı Rafet El Roman konseri ile açıldı.

07 Temmuz 2012 Cumartesi 15:35
Haliç kıyısında düzenlenen Eyüp Belediyesi Etkinlik Alanı, ünlü sanatçı Rafet El Roman konseri ile açıldı. Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüplülerin hem etkinliklerin yapılacağı geniş bir alana, hem de meydana kavuştuğunu söyledi.

 

Eyüplülerin yeni buluşma noktası ‘etkinlik alanı’ belediye tarafından düzenlenen coşkulu bir etkinlikle açılış yaptı. Türk Pop Müziği’nin sevilen ismi Rafet El Roman’ın verdiği halk konserini yüzlerce vatandaş izledi. Sanatçının “Senden Sonra” adlı son albümünden seslendirdiği şarkılarına eşlik eden Eyüplüler, bol bol eğlendi. Etkinlikte ayrıca Seker Hayat Atölyesi Down sendromlu öğrencileri öğretmenleri eşliğinde sanatçının romantik şarkılarına dans ederek eşlik etti

Aynı coşku Ramazan’a uzayacak

Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, ailesiyle birlikte izlediği açılış organizasyonunda yaptığı konuşmada, “Bu meydan Eyüplülerin yeni buluşma noktası olacak. Haliç kıyısında düzenlenen etkinlik alanımızda farklı organizasyonlar sizleri bekliyor. Bugün minikler animasyon gösterileri, palyaçolar, akrobatlar, müzik gruplarıyla eğlenecek ve İstanbul’un muhteşem manzaraları eşliğinde açılış şölenimizin tadını çıkaracaklar. Bugün burada gördüğünüz bu coşku, Ramazan’ın gelmesiyle daha da artacak. Çünkü Ramazan etkinliklerimizin bir bölümü de burada gerçekleşecek” dedi.

Osmanlı Evleri kalkmayacak

Eyüp’te bir Ramazan geleneği olan Osmanlı Evleri, belediye önünündeki yerinin yanı sıra etkinlik alanında da faaliyete girdi. Yiyecekten, sanat eserlerine kadar çeşitli ürünlerin satıldığı bu mini otantik evlerle ilgili bir de müjde veren Başkan Kavuncu,  “Belediye önüne kurulan evlerimiz Ramazan boyunca siz Eyüp’e gelen ziyaretçilere hizmet verecek. Ramazan boyunca bu alana kurulan evlerde de alışveriş yapabilir, iftarınızı açabilirsiniz. Gelenek haline dönüşen belediye önünde evlerimiz Ramazan sonrası kaldırılacak Ancak Osmanlı mimarisi korunarak inşa edilen bu alandaki evlerimiz siz sevgili Eyüplülere ve ilçemizin ziyaretçilerine yılın her günü hizmet verecek şekilde düzenlendi. Artık buraya gelenler eminim ki ziyaret listelerine bu alanı da ekleyeceklerdir” diye konuştu.

Sinema günleri

Başkan Kavuncu meydanda her cuma ücretsiz sinema günleri düzenleneceğini, vizyon filmlerinden, nostaljik sinema günlerine kadar yapılacak gösterimlerin, belediyenin ikramları eşliğinde halkla ücretsiz buluşacağını da söyledi.

Müjdelerle yapılan açılış organizasyonundaki coşkunun kendisini duygulandırdığını söyleyen Sanatçı Rafet El Roman da Başkan Kavuncu’ya teşekkür etti. Roman, tarihi ilçenin dokusunun yapılan başarılı çalışmalarla korunduğunu gördüğünü, bunun kendisini sevindirdiğini belirtti.

Başkan ailesi ile birlikte etkinlik alanını gezdi vatandaşlarla sohbet etti. Şölene dönüşen açılışın konukları arasında olan sünnet çocukları ve aileleri de konser ve organizasyonlarla kendilerine bambaşka bir gün yaşatan Başkan Kavuncu’ya teşekkür etti.

dsc_0074.jpg

dsc_0186.jpg

dsc_0255.jpg

dsc_0310.20120707154009.jpg

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar