Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Görme Engelliler, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi’nde mozaik yapmayı öğreniyorlar

25 Haziran 2010 Cuma 10:26
(GÖRBİR) Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği’ne bağlı 5 görme engelli Akınal Rehabilitasyon Merkezinde verilen mozaik kursunda, mozaik sanatını ve yapımını öğreniyorlar.

(GÖRBİR) Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği’ne bağlı 5 görme engelli Akınal Rehabilitasyon Merkezinde verilen mozaik kursunda, mozaik sanatını ve yapımını öğreniyorlar.

(GÖRBİR) Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Aysel, “Büyükşehir Belediyemizle gerçekleştirdiğimiz bu sosyal proje ile görme engelli arkadaşlarımızın aktif ve üretken birer birey olarak toplumun içinde yerlerini almalarını amaçlıyoruz.

Haftada 2 gün, 5 arkadaşımızın katılımları ile gerçekleştireceğimiz bu çalışma aslında bir başlangıç. İlk etapta 5 arkadaşımızın alacakları mozaik kursunun ardından bu sayıyı arttırmayı planlıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanı Muhtar Akyol, “Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği ile ortaklaşa düzenlediğimiz bu eğitim programı Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli vatandaşlarımız için gerçekleştirilen birçok projenin devamı niteliğinde.

Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi ile düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz meslek kursları çalışmasına ilave olarak Görme Engelli arkadaşlarımız için düzenlediğimiz eğitim programı ile başarmak ve üretmek için hiçbir engel olmadığını anlatmak istiyoruz” dedi.

Akyol, “Bugün başlayan, 5 kursiyerin katıldığı ve 3 ay sürecek olan eğitimin sonunda arkadaşlarımızın eserlerinin yer aldığı bir sergi düzenleyeceğiz. Açacağımız sergide görme engelli arkadaşlarımızın yaptıkları eserlerin satışı ile elde edilecek gelir kendilerine verilecek. Bu kurs arkadaşlarımız için sosyal uğraşı olmasının yanında, kendileri için gelir kaynağı da olacaktır” diye konuştu.

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
HULUSİ ŞENTÜRK
TSE Bşk./Yerel Yönetimler Uzmanı
SAMET KOÇ
Kentsel Sis.Ulaştırma Yöneticisi