Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gölbaşı’nda göl manzaralı bir tepeye bir GSM şirketi tarafından hazine arazisine kaçak olarak yapılan baz istasyonunu yıkıldı

16 Mart 2012 Cuma 10:29
Gölbaşı’nda göl manzaralı hazine arazisindeki Şahintepe’ye bir GSM şirketi tarafından kaçak olarak yapılan baz istasyonu yıkıldı.

Gölbaşı’nda göl manzaralı hazine arazisindeki Şahintepe’ye bir GSM şirketi tarafından kaçak olarak yapılan baz istasyonu yıkıldı.

Gölbaşı 13. İdare Mahkemesi’nin kararı sonucunda harekete geçen Gölbaşı Belediye ekipleri, 34 metrelik kaçak baz istasyonunun yıkımı olay yerine gitti. Kaçak bazı kuran şirket, ilgililerin gözetiminde kendi imkanları ile dev kuleyi yıkmaya başladı. Baz istasyonunu yıkmak için Gölbaşı Belediyesi’nin çok sayıda iş makinesi, polis ve sağlık görevlileri de yıkım alanında hazır bulundu. GSM şirketi, görevlilere malzemeleri alacaklarını belirterek yıkımı beklettiler.

VATANDAŞ MEMNUN

Kaçak baz istasyonuna yakın çevredeki vatandaşlar ve üniversite öğrencileri, baz istasyonunun göl manzarasını kapatması ve çevreye verdiği rahatsızlıktan dolayı yıkımdan memnun olduklarını belirttiler.

Yıkılan kaçak baz istasyonu için Gölbaşı Belediyesi, GSM şirketine 951,49 lira para cezası da uyguladı.

golbasi2.20120316103343.jpg

golbasi3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar