Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu “Şebeke suyu klorlama merkezini bilgisayarlı sisteme aktardık." dedi

26 Aralık 2012 Çarşamba 03:21
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu “Bildiğiniz gibi Çıtlakkale Su depomuza da klorlama merkezi kurmuştuk. Şimdi de klorlama merkezini bilgisayarlı sisteme aktardık. Bu sistemde klorlama işi ve klorlama oranları tamamen bilgisayardan takip ediliyor.” dedi.

“Önce halk sağlığı” parolasıyla çalışmalarını sürdüren Giresun Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler son olarak Çıtlakkale Mahallesi 139 Nolu sokak’taki mevcut su deposunun klorlama merkezini bilgisayarlı sisteme geçirdi.

Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler aktaran Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu “Bildiğiniz gibi Çıtlakkale Su depomuza da klorlama merkezi kurmuştuk. Şimdi de klorlama merkezini bilgisayarlı sisteme aktardık. Bu sistemde klorlama işi ve klorlama oranları tamamen bilgisayardan takip ediliyor.” dedi.

Sistem sayesinde olası bir durumda sorunlara ulaşımın daha kolay olacağını ve anında müdahale edilebileceğini de ifade eden Aksu, bu çalışmanın ardından Çıtlakkale bölgesinde içmesuyu şebekesinde yenileme çalışmalarına başladıklarını da sözlerine ekledi.

giresun2.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu