Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gaziantep Üniversitesi ve Zakho Üniversiteleri arasında işbirliği protokol imzalandı

12 Eylül 2011 Pazartesi 23:06
Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, Irak’ın kuzeyindeki Zakho kentinde yerleşik Zakho Üniversitesiyle Gaziantep Üniversitesi arasında işbirliği anlaşması imzalamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Gaziantep Üniversitesi ve Zakho Üniversiteleri arasında protokol imzalandı. GAÜN Rektörlük Senato Salonunda gerçekleştirilen törene; Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, Zakho Üniversitesi Rektörü Dr. Lazgin A. Jamil, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Omar A. M. Al-Habib, GAÜN Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fahrettin Göğüş ve Prof. Dr. Mehmet Koruk, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Mehmet Özaslan ve Prof. Dr. Cahit Bağcı ile GAÜN Genel Sekreteri Ercan Eroğlu katıldı

 

Protokol töreninde konuşan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun, Irak’ın kuzeyindeki Zakho kentinde yerleşik Zakho Üniversitesiyle Gaziantep Üniversitesi arasında işbirliği anlaşması imzalamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Prof. Dr. Coşkun, “Bu anlaşma hem şehrimiz hem de Üniversitemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Anlaşma ile karşılıklı öğrenci değişimi, akademisyen değişimleri ve karşılıklı bilimsel ve sosyal projelerin gerçekleştirilmesi konusunda niyet beyan etmiş oluyoruz. Kısa sürede bunları hayata geçirerek güzel şeyler yapacağız. Bu anlaşma ile Zakho Üniversite Rektörü ve heyetine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Zakho Üniversitesi Rektörü Dr. Lazgin A. Jamil, anlaşmadan duyduğu memnuniyeti ifade ederek bu anlaşmanın her iki üniversite için hayırlı olmasını diledi. Rektör A. Jamil, “Türkiye Üniversitesi ile ilişkilere çok önem veriyoruz. Çok büyük projelere birlikte imza atmak istiyoruz. Sadece bilimsel değil ticari ilişkilerde de iyi şeyler yapacağız. Gaziantep Üniversitesinin heyetimize gösterdikleri yakın ilgi ve sıcak karşılama da bizleri ayrıca memnun etti” diyerek, anlaşmanın her iki Üniversiteye de hayırlı olmasını diledi.

 

gaun2.20110912231036.jpg

 

gaun3.20110912231053.jpg

 

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar