Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi "Yaşayarak Öğrenme Merkezi"nde her hafta 125 öğrenciye eğitim veriliyor

26 Ağustos 2011 Cuma 08:01
Gaziantep Valiliği ve SODES'in 'Sosyal Destek Programı'nın desteklediği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen "Yaşayarak Öğrenme Merkezi" projesi eğitimlerini sürdürmeye devam ediyor.

Gaziantep Valiliği ve SODES'in 'Sosyal Destek Programı'nın desteklediği,  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen "Yaşayarak Öğrenme Merkezi" projesi eğitimlerini sürdürmeye devam ediyor.

Yaşayarak Öğrenme Merkezi Proje Koordinatörü Didem Erdem, merkezde verilen eğitimlerin hızla sürdürüldüğünü söyleyerek herkesin bu projeye destek vermesini istedi.

Çocukların burada hem eğlendiğini hem de eğitildiğini belirten Erdem, "Gaziantep'in kırsal kesimlerinde bulunan risk altındaki (ailelerinden ilgi görmeyen, maddi durumu kısıtlı, sokaklarda çalıştırılmaya zorlanan ve anne veya babası olmayan) çocuklara merkez içerisinde genel adıyla adlandırılan Indoor (bina içi eğitim) aktivite eğitimleri olan ebru sanatı, takı tasarımı, müzik, fotoğrafçılık, modern dans, halk oyunları, aşçılık gibi eğitimler ile kendi yeteneklerini keşfetmelerini sağlanmaktadır.

Diğer taraftan merkezde Outdoor (açık alan eğitim) aktivite olarak adlandırılan ekipmanlar ile çocukların psikolojik ve sosyolojik olarak eğitimlerini sağlayacak olan çocuklara özgüven, birliktelik, kardeşlik, saygı, liderlik, paylaşım duygularını kazandıran 13 farklı aktivite ve yaklaşık 25 farklı oyun sunulmaktadır. Her oyun ve aktivite sonunda merkezdeki eğitimciler tarafından verilen mesajlar çocuklarımızın kişisel gelişimlerini de olumlu etkilenmesini hedeflemektedir. Bu sayede çocuklar merkezde daha sosyal, kendine güvenen, kendini ifade edebilen, mutlu, geleceğinden umutlu birer birey haline gelmenin ilk adımını atmaktadırlar" dedi.

Merkez de kendilerinin de yaşayarak öğrendiklerini ifade eden Erdem, "Haftalık olarak 125 öğrenciyi eğitiyoruz. Çocuklarımız 12 hafta boyunca burada eğitim görecekler ve toplamda bin 500 çocuğu eğitmeyi planlıyoruz. Şuanda 9. haftadayız. Eğitimlerimizin sonlarına doğru yaklaştık. Çocuklarımızdan olumlu tepkiler alıyoruz. Belki bin 500 çocuğumuzu bir yerlere getiremeyiz ama aralarındaki bu eğitimleri alabilecek kişiler bizim için çok büyük bir şans olur. Burada çok mutluyuz, çünkü bizlerde yaşayarak öğreniyoruz" diye konuştu.

Çocuklarla çok güzel vakit geçirdiklerini dile getiren Yaşayarak Öğrenme Merkezi eğitimcileri, buradaki amacın eğlenceden ziyade eğitim olduğunu anlattılar.

Merkezden ve eğitimcilerinden çok memnun olduklarını söyleyen çocuklar ise, Yaşayarak Öğrenme Merkezi'nde birlik ve beraberliği, güven duygusu gibi eğitimler alarak geleceğe en iyi şekilde hazırlandıklarını kaydettiler.

sodes2.jpg

sodes3.jpg

sodes4.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar