Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Türkiye Hayvanat Bahçesi Birliği kurulacak

31 Mart 2012 Cumartesi 13:47
Düzenlenecek toplantıda Türkiye Hayvanat Bahçesi Birliği’nin kurulması, Cites Dosyası, hayvan transportları, egzotik hayvan hastalıkları ve hayvanat bahçelerinin ortak sorunları ele alınacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Müdürlüğü, 02-03 Nisan 2012 tarihleri arasında Türkiye’de Hayvanat Bahçesi bulunan kentlerine ev sahipliği yapacak.

Türkiye Hayvanat Bahçesi Birliği kurmak ve bu konuda görüşmeler yapmak üzere Gaziantep Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi’nde düzenlenecek toplantıya; İzmir Doğal Yaşam Parkı, Darıca, Bursa, Antalya, Ankara, Eskişehir, Samsun Hayvanat Bahçeleri ile Turkuaz Zoo, İstanbul Akvaryum, Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı A.Ş, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü, Keçiören Su Dünyası, Okyanus Akvaryum, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Yaban Hayatı Koruma Daire Başkanlığı`ndan ve ayrıca Çevre Orman ve Su İşleri Bakanlığı`dan yaklaşık 60 kişilik heyet katılacak.

02-03 Nisan 2012 tarihleri arasında düzenlenecek toplantıda Türkiye Hayvanat Bahçesi Birliği’nin kurulması, Cites Dosyası, hayvan transportları, egzotik hayvan hastalıkları ve hayvanat bahçelerinin ortak sorunları ele alınacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenecek buluşma 02 Nisan 2012 Salı günü Saat 09.30’da gerçekleştirilecek.

hayvanat-bahcesi2.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar