Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Gaziantep Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülen projelerde öğrenciler ile buluştu

29 Mart 2012 Perşembe 10:49
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Gaziantep Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülen ‘Üniversite Öğrencileri Turizmde Genç İşgücü Programı, Gaziantep’te Turizm Çeşitliliğinin Geliştirilmesi ve Yeşil Ev Projeleri’ kapsamında üniversite öğrencileri ile bir araya geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Gaziantep Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülen ‘Üniversite Öğrencileri Turizmde Genç İşgücü Programı, Gaziantep’te Turizm Çeşitliliğinin Geliştirilmesi ve Yeşil Ev Projeleri’ kapsamında üniversite öğrencileri ile bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen programa yaklaşık 60 öğrenci ve öğretim üyesi katıldı.

Gaziantep’in son yıllarda sosyal ve kültürel alanda çok mesafe kat ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey  “Değişen bir Gaziantep’te yaşıyoruz. Gaziantep kendi kabuğunu kırarak çok mesafe kaydetti. Bir taraftan Valilik, Belediyeler, Üniversiteler, Vakıflar, kurumsallaşma adına yapılan çalışmalarda kendilerini gösterdiler. Diğer taraftan da ufkumuzu açarak AB Projeleri ile şehrimizin vizyonunu arttırma noktasında çok mesafe kat ettik. Öncelikle böyle bir projeyi Gaziantep Üniversitesi ile yapmanın ayrı bir gurur olduğunu belirtmek istiyorum. Şehrimizde bugün on binlerce üniversite öğrencisi var. Yeni açılan üniversitelerimizin de Gaziantep’in eğitim seviyesinin yükselmesine gerekli katkıyı sağlayacaklarına inanıyorum” dedi.

Turizmde Genç İşgücü Programı ile Gaziantep’in tanıtılmasında eğitimli personel ihtiyacını karşılanmasını hedeflediklerini söyleyen Güzelbey, “Bu proje ile ayrıca Gaziantep ve çevresinde, tanıtım, halkla ilişkiler, turizm, sosyolojik araştırma alanlarında nitelikli, kısa dönem eleman ihtiyacının karşılanması için eğitim programları düzenlemeyi amaçlıyoruz. Gaziantep Üniversitesi öğrencilerinden oluşacak bu İnsan Kaynakları Havuzu’nun oluşturulacağı programdan Valilik, Meslek Odaları, Belediyeler, STK’lar, turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalar gibi geniş bir kitlenin yararlanmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

Binlerce yıllık tarihi geçmişi olan Gaziantep’te yıllarca tarihe sahip çıkılmadığını söyleyen Başkan Güzelbey, Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziantep’e kazandırılan vizyon projelerden Kale Çevre Düzenlemesi ile Bakırcılar Çarşısı, Park Antep, Planetaryum, Botanik Bahçesi, Müzeler, Naip Hamamı, Kır Kahvesi, Butik Otel, Bey Mahallesi gibi vizyonel proje çalışmalarından örnekler sundu.

Güzelbey, Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin iyi tanıtılmasına yönelik üniversiteler ile birlikte her türlü yararlı projelerde yer almaktan mutluluk duyacaklarını belirterek, projeye katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

gaziantep2.20120329105540.jpg

gaziantep3.20120329105555.jpg

gaziantep4.20120329105606.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar