Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fındıkpınarı Belediyesi ve MDOB Fındıkpınarı yaylasında türkülerden oluşan bir repertuar ile yaylacılara keyifli dakikalar yaşattı

16 Temmuz 2012 Pazartesi 16:20
Fındıkpınarı Belediyesi ve Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), ortaklaşa düzenledikleri yaz konserleri kapsamında Fındıkpınarı yaylasında türkülerden oluşan bir repertuar ile yaylacılar keyifli dakikalar yaşadı.

Fındıkpınarı Belediyesi ve Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), ortaklaşa düzenledikleri yaz konserleri kapsamında Fındıkpınarı yaylasında türkülerden oluşan bir repertuar ile yaylacılar keyifli dakikalar yaşadı.

Ücretsiz, halka açık konserin, Fındıkpınarı Belediyesi'nin katkıları ve MDOB'un seçkin solistlerinin katılımıyla Fındıkpınarı Futbol Sahası'nda düzenlendi.

Konseri Fındıkpınarı Belediye Başkanı Fatih Say başta olmak üzere Mersin İl Özel İdaresi Meclis Başkanı Fahrettin Kılıç, Ayvagediği Belediye Başkanı Ergin Özdemir, İl Özel İdaresi Mali İşler Daire Başkanı Ali Rıza Demir, Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Nenni, Mezitli Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Taş, Daire Müdürleri  ve binlerce yayla sakinleri keyifle takip ettiler.

Etkinlik ilk olarak Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Başkan Say, Konserlerin Devam Edeceğini Duyurdu.

Ardından Fındıkpınarı Belediye Başkanı Fatih Say konsere gelen vatandaşlara seslenerek, konseri Fındıkpınarı Belediyesi ve Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), ile birlikte ortaklaşa düzenlediklerini, Ramazan Ayına girmeden yayla sakinlerine Anadolu topraklarının bağrından kopan türkülerini Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin (MDOB) seçkin solist ve Oda Orkestrası eşliğinde dinletmek istediklerini söyledi. Ayrıca Fındıkpınarı Yaylasında şenliklerin ve konserlerin bununla sınırlı kalmayacağını müjdeleyen Başkan Say, Ağustos 25 gibi yine bir konser düzenleyeceklerini ve bu yıl 12. düzenlenen Futbol turnuvasının 21 Temmuz Cumartesi Günü saat 10.00’da açılış maçıyla birlikte başlayacağını duyurdu.

Yaylacılar Sanat Gecesinde Coştu.

Ardından yaylaya 70 kişilik bir ekiple gelen Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin (MDOB) üyeleri unutulmaz bir gece yaşattı. Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin (MDOB) solistlerinin piyano ile birlikte solu türkülerle konsere gelen yaylacıların kulaklarındaki pasını silmeyi başardı. Söylenen türküler alkış yağmurlarına tutulurken yaylacıların keyfine diyecek yoktu. Binlerce yaylacı bu müthiş sanat dakikalarına şahit olmanın mutluluğu içerisinde konseri dikkatlice takip ettiler.

Balerinlerin Performansı Alkış Aldı.

Daha sonra Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin orkestrasının muhteşem eserleri eşliğinde sahnede dansçıların gösterdiği figürleri seyreden yaylacı sanatseverler gözlerini biran olsun sahneden alamadılar. Özellikle balerinlerin performansını dikkatlice seyreden çocuklar konser sonrası sanatçıların yanlarına giderek fotoğraf çektirdiler.

Başkan Say’a Sanata ve Sanatçıya Destek Plaketi.

Sanat dolu konser yaklaşık 1,5 saat sürdü. Konser sonrası Fındıkpınarı Belediye Başkanı Fatih Say, Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürü Hasan Alptekin’e bir plaket verdi. Devlet Opera ve Balesi Müdürü Hasan Alptekin ise sanata ve sanatçıya yaptığı katkılarından dolayı Fındıkpınarı Belediye Başkanı Fatih Say’a plaket takdim etti.

 Son olarak çekilen hatıra fotoğrafının ardından konser sona erdi.

fibdikpinari2.jpg

findikpinari3.jpg

findikpinari5.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar