Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve sanatçı Yonca Evcimik Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’nı gezdi

11 Ekim 2011 Salı 23:34
Yonca Evcimik Başkan Demir’e teşekkür ederek, hayvanlara sahip çıkmanın sadece yerel yönetimlerin çabalarıyla değil sivil toplum kuruluşları, sanatçılar, gönüllüler elele vererek gerçekleştirileceğini vurguladı.

Türlerarası Dayanışma Hareketi işbirliğiyle düzenlenen program Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde başladı. Hayvan Hakları Federasyonu’ndan (HAYTAP) Semra Onal’ın bilgilendirme sunumuyla başlayan program Yonca Evcimik konseriyle devam etti.

Sanatçı yönüyle olduğu kadar sosyal sorumluluk projelerine olan duyarlılığı ile de tanınan Yonca Evcimik, konserin ardından Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’i makamında ziyaret eti.

‘Var Olmak Haktır’ temasıyla yola çıktıklarını anlatan Evcimik, yapılması gereken ne varsa yapmaya hazır olduklarını söyledi. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de konuşmasında ‘Bir insan hayatının bir döneminde dahi olsa hayvanlarla temas kurmuşsa hayvanlara daha duyarlı ve sevgi dolu yaklaşıyor’, dedi. Belediye olarak çocuk, yaşlı demeden insanları bilinçlendirmeye çalıştıklarını anlatan Başkan Demir, ‘bu bir bilinç işi ve zamana ihtiyacımız var, bu zaman içerisinde projelerimizi eyleme dönüştürmemiz lazım. Yonca Hanım gibi sanatçılarımızın böylesine duyarlı yaklaşımları bizleri mutlu etmektedir, şeklinde konuştu.

Yonca Evcimik de Başkan Demir’e teşekkür ederek, hayvanlara sahip çıkmanın sadece yerel yönetimlerin çabalarıyla değil sivil toplum kuruluşları, sanatçılar, gönüllüler elele vererek gerçekleştirileceğini vurguladı.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve sanatçı Yonca Evcimik daha sonra birlikte Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’nı gezdi.

Barınakta kalan köpeklerle uzun süre vakit geçiren Demir ve Evcimik, neredeyse her köpeği tek tek sevdi. Misafirlerinin kendilerine gösterdiği ilgiden son derece memnun olan barınak sakinleri de bol bol havlayarak teşekkür etti.

Yonca Evcimik ‘Var Olmak Haktır’ projesiyle önce İstanbul’daki sonra tüm Türkiye’deki belediyeleri dolaşarak hayvan haklarına dikkat çekmeye devam edecek.

fatih2.20111011234222.jpg

fatih3.20111011234301.jpg

fatih.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar