Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir: ‘Van Alaköy’e 24 derslikli lise yapımına başlıyoruz’

25 Şubat 2012 Cumartesi 18:43
Başkan Demir şu anda projesi hazırlanan ve Alaköy merkezde yapılacağı kesinleşen lise ile ilgili incelemelerde bulunmak için Van’a gitti. Fatih Belediyesi tarafından Alaköy’e yaptırılacak lise hakkında bilgi veren Başkan Demir, 3 bin 400 metrekare kapalı alanı bulunacak, 24 derslikli, tamamen çelik olarak inşa edilecek lisenin mart ayında ihalesinin yapılacağını ve önümüzdeki ders yılı başlamadan bitirileceğini söyledi.

Depremden bu yana Van’ın Alaköy, Atmaca, Ağartı, Aşşağı Kozluca, Aşşağı Göze, Büyükbağ, Yumrutepe ve Molla Kasım olmak üzere toplam sekiz köyüne gönül köprüsüyle bağlanan Fatih Belediyesi, şimdi de yakında Alaköy’de yapımına başlanacak lise müjdesiyle Vanlılar’ı sevindirdi.

Depremin ardından aşevi, çamaşırhane, kadın ve erkek banyoları, ana sınıfı, kıraathane ve mescit gibi sosyal alanları hazırlayarak yaraları sarmaya çalışan Fatih Belediyesi bölgede dönüşümlü olarak bir Başkan Yardımcısı, bir Müdür ve beraberinde 7 kişilik bir ekibi sürekli olarak bulundurdu.

Geçtiğimiz günlerde depremde hasar gören okulların yenilenmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Van Valiliği ve Fatih Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde Fatih Belediyesi Van’a 24 derslikli bir okul ve bir de kapalı spor salonu yaptırma sözü vermişti.

Başkan Demir şu anda projesi hazırlanan ve Alaköy merkezde yapılacağı kesinleşen lise ile ilgili incelemelerde bulunmak için Van’a gitti.

Alaköy’ün girişinde köy muhtarı Ragıp Çiçekel ve kalabalık bir grup tarafından çiçeklerle karşılanan Başkan Demir, ‘Buradaki karşılamadan da anlıyorum ki bugüne kadar aralıksız yaptığımız çalışmalarla Fatih’ten Van’a gerçekten gönül köprüsü kurmuşuz’ dedi.

Başkan Demir, konvoyla birlikte Alaköy’e ulaştığında burada da köy sakinlerinin ve öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Depremden bu yana her gün 2 bin kişiye 3 çeşit sıcak yemek dağıttıklarını ve dağıtımın Şubat sonuna kadar devam edeceğini vurgulayan Başkan Demir, ‘Giyim, erzak, ısıtıcı gibi ihtiyaçları karşılamaya devan ediyoruz. İhtiyaçları muhtarlarımız bize bildiriyor, biz de temin ediyoruz. Burada bulunan çamaşırhanemiz, banyolarımız, kıraathane, ana sınıfı gibi sosyal alanlarımız burada kalacak ve çalışmaya devam edecek. Burada gördüğünüz her şey köye teslim edilecek. Biz de gerekli lojistik desteği vermeye devam edeceğiz.’ dedi.

Başkan Demir, ‘burada tüm çalışmalarımız ve Fatih Belediyesi olarak varlığımız devam edecek. Lise inşaatının bitmesiyle de burada oluşturduğumuz birlikteliğimiz ve sorumluluğumuz ebediyete kadar sürecek’ dedi.

Alaköy muhtarı Ragıp Çiçekel de konuşmasında, ‘Kardeş Fatih Belediyesi Başkanı’na ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. İlk günlerden bu yana hayvan barınaklarından tutun da sosyal merkezimize, anasınıfımıza, kıraathanemize kadar tüm ihtiyaçlarımızı karşıladılar. Bizim maddi sıkıntılarımızı karşıladıkları kadar manevi destekleri sayesinde de psikolog doktora ihtiyacımız kalmadı. Gelen her ekiple, her müdürle konuşarak, dertleşerek psikolog doktor ihtiyacımızı da karşıladık’ dedi.

Avrupa ile Asya’yı birbirine bağlayan Fatih Köprüsü gibi Alaköy ve Fatih arasında bir köprü kurulduğunu söyleyen Muhtar Çiçekel, ‘bu bizim gönlümüze kurulan bir köprüdür’ dedi.

Başkan Demir konuşmaların ardından aşevine geçerek önce vatandaşlara yemek dağıttı, sonra da köylülerle birlikte aşevinin yemeğinden yiyip, çay içerek sohbet etti.

Muhtar Ragıp Çiçekel, çalışmalara teşekkür etmek amacıyla üzerine bir şiir yazdırdığı plaketi tüm Vanlılar adına Başkan Demir’e verdi.

fatih2.20120225184623.jpg

fatih3.20120225184635.jpg

fatih4.20120225184647.jpg

fatih5.20120225184659.jpg

fatih6.20120225184710.jpg

fatih7.20120225184723.jpg

fatih8.jpg

fatih9.jpg

fatih10.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar