Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eyüp'de bir seyyar satıcı, elindeki balonları alınmaya çalışılırken çakmakla ateşe verdi ve zabıta ekiplerine fırlattı

10 Ekim 2011 Pazartesi 17:09
Zabıta ekipleri, kaçak satış yapan satıcıların ürünlerine el koydu. Bir seyyar satıcı, elindeki balonları alınmaya çalışılırken çakmakla ateşe verdi ve zabıta ekiplerine fırlattı. Eyüp Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görevli Barış Keskin ve İlknur Şahin yaralandı.

Çocukların uçan balonlara gösterdiği büyük ilgiyi kötüye kullanan üreticiler ve satıcıları denetleyen Eyüp Belediyesi Zabıta ekiplerine çirkin saldırı … Haftasonu Eyüp Fahri Korutürk Caddesi’nde meydana gelen saldırıda iki zabıta memuru çeşitli yerlerinden yanarak tedavi altına alındı.

Eyüp Belediyesi Zabıta Müdürlüğü,  Temmuz ayında Eyüp Sultan Camii Meydanı ile çevresinde uçan balon imalathanelerini denetlemiş kaçak işletmelere ve satış yapanlara ceza kesmişti. Eyüp Belediyesi Zabıta birimleri yaptıkları bu denetimlerde mahalle aralarındaki gecekonduların imalathaneye çevrildiğini ve uçan balonlarda helyum gazı yerine karpit gazı kullanıldığını tespit etmiş ve ceza kesmişti. 

Geçtiğimiz haftasonu Fahri Korutürk Caddesi’nde denetimlerini tekrarlayan Eyüp Belediyesi Zabıta ekipleri, kaçak satış yapan satıcıların ürünlerine el koydu.  Bir seyyar satıcı, elindeki balonları alınmaya çalışılırken çakmakla ateşe verdi ve zabıta ekiplerine fırlattı… Eyüp Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görevli Barış Keskin ve İlknur Şahin yaralandı.

Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, kaçak satış yapan ve çocuklarımızın  sağlığını tehlikeye atan ürünler üreten bu satıcıların  artık saldırılarda bulunarak herkesin cangüvenliğini tehdit ettiğini belirterek  “En son yaşadığımız üzücü olay inşallah son olur… Eyüp İlçesi Emniyet Müdürlüğü ekipleri saldırganın yakalanması için gerekli çalışmaları yapıyor. Zabıta arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum… Zabıta ekiplerimiz, denetimlerini artırarak sürdürecek ve vatandaşlarımızın sağlığı, cangüvenliğini tehdit eden imalathanelere, satıcılara hiçbir zaman gözaçtırmayacak” dedi.

zabita2.20111010171348.jpg

zabita3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar