Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eyüp ilçesinde ilköğretim öncesi eğitim sorununun çözümü için düğmeye basıldı. İlçe ilk ana okuluna kavuştu.

04 Ekim 2011 Salı 22:52
Eyüp ilçesinde ilköğretim öncesi eğitim sorununun çözümü için düğmeye basıldı… İlçede ihtiyaç olan mahallelerdeki ilköğretim okullarına anaokulu kuruluyor… Bu okullardan ilki, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu ve Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak’ın katılımıyla açıldı.

Eyüp ilçesinde ilköğretim öncesi eğitim sorununun çözümü için düğmeye basıldı…  İlçede ihtiyaç olan mahallelerdeki ilköğretim okullarına anaokulu kuruluyor… Bu okullardan ilki, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu ve Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak’ın katılımıyla açıldı.

Akşemsettin Şehit Öğretmenler İlköğretim Okulu Anaokulu’nun açılışında bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, ilçeye ihtiyaçlar doğrultusunda daha 4 anaokulu daha yaptırılacağının müjdesini verdi… Eğitime, öğretime her zaman destek olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirten Başkan İsmail Kavuncu, şunları söyledi:

“Okula yeni  başlayacak çocuklarımızın eğitim öncesi için çok önemli olan ana okulumuzu birazdan hizmete açacağız. Akşemsettin Mahallemiz’in çok büyük bir sorununu çözmüş oluyoruz… Göreve geldiğimiz günden beri özellikle eğitimde yaşanan sorunların bizim için çok önemli olduğunu vurgulamıştık… Az önce içeri girdiğimizde öğrencilerimiz dağıttığımız kırtasiye malzemeleri için teşekkür etti. Bizler elimizdeki imkanlar ölçüsünde çocuklarımızın geleceği için projeler üretiyor Eyüp’teki eğitim başarı grafiğinin yükselmesi için elimizden geleni yapıyoruz.  Bütün okullarımızın bakım, onarım, boyama ve temizlik işlemlerini her yıl yapıyoruz… Okul şenliklerimiz binlerce çocuğumuzun eğlence kaynağı oluyor…. Cengiz Topel Caddesi’ndeki Akşemsettin Kültür Evi’nin inşaatı da en kısa zamanda başlayacak…. Eyüp, modern, çağdaş okulları, kültür evleri, spor merkezleriyle gençliği yarınlara en güzel şekilde hazırlayacak bir konuma gelecek.”

eyup3.20111004225532.jpg

eyup5.20111004225554.jpg

eyup4.20111004225626.jpg

eyup2.20111004225651.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar