Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eyüp Belediyesi’nin kültür merkezleri Sertarikzade ve Caferpaşa’da yeni dönem eğitimlerine Ekim ayında başlanıyor

29 Eylül 2011 Perşembe 21:49
Geleneksel el sanatları, lisan, görsel sanatlar, müzik vb. kursların verildiği merkezlere yoğun ilgi gösteren Eyüplüler, yıl içinde edindikleri deneyimleri yıl sonunda açılan sergilerde sanatseverlerle buluşturuyorlar.

Eyüp Belediyesi’nin büyük ilgi gören kültür merkezleri Sertarikzade ve Caferpaşa’da yeni dönem eğitimlerine Ekim ayında başlanıyor… Geleneksel el sanatları, lisan, görsel sanatlar, müzik vb. kursların verildiği merkezlere yoğun ilgi gösteren Eyüplüler, yıl içinde edindikleri deneyimleri yıl sonunda açılan sergilerde sanatseverlerle buluşturuyorlar.

Eyüp Belediyesine bağlı Cafer Paşa Medresesi Kültür Merkezi ve Sertarikzâde Kültür Merkezi’nde geleneksel el sanatlarından, hat, tezhip, minyatür, ebru, çini… Müzik’ten ney, ud, klasik kemençe -3 ve 4 telli-, ritm, gitar, keman, ağlama… Lisan kurslarında Osmanlı Türkçesi, Arapça, Farsça, İngilizce… Görsel sanatlarda fotoğraf ve resim….

Yaşam Boyu Eğitim alanında ise güzel konuşma ve diksiyon ayrıca tiyatro kurslarına devam edebiliyor. Öğrenciler 10-12’şer kişilik gruplar halinde derslere girebiliyor… Kontenjanların sınırlı olduğunu, alınan kayıtların başvuru tarihine göre sıralandığını belirten Eyüp Belediyesi Sanat Direktörü Şahin Uzma, “İnternet veya telefon üzerinden kayıt ya da başvuruyu kabul edemiyoruz. Kurslarımıza her yıl olduğu gibi bu sene de yoğun ilgi var…

Bu nedenle kurslarımıza devam etmek isteyen Eyüplülerin vakit geçirmeden kayıtlarını yaptırmalarında fayda var…

Kayıtlarla ilgili bilgiyi vatandaşlarımız, 

Cafer Paşa Medresesi Kültür Merkezi : 0212 567 53 67,

Sertarikzâde Kültür Merkezi : 0212 501 05 21’nden öğrenebilirler.

Ayrıca eyupkultursanat@gmail.com mail adresine de merak ettiklerini sorabilirler” dedi.

eyup2.20110929215250.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar