Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eyüp Belediyesi’nde “elektronik imza” uygulamasına geçildi

21 Şubat 2012 Salı 09:15
Eyüp Belediyesi personeline bugün Meclds Salonu’nda “Elektronik İmza” uygulamalarıyla ilgili eğitim verildi. Belediyedeki müdürler ve çalışanların katıldığı eğitimde, “Elektronik İmza”nın kullanım metodları, sistemin avantajları ve getirdiği kolaylıklar anlatıldı

Modern teknolojideki gelişmeleri takip ederek, hızlı, çağdaş ve kaliteli hizmet politikasıyla dikkat çeken Eyüp Belediyesi’nde “elektronik imza” uygulamasına geçildi…  Uzun süredir deneme çalışmaları yapılan yeni sistemle, kurum içerisindeki tüm yazışmalarda artık ıslak imza yerine elektronik imza kullanılacak.

Eyüp Belediyesi personeline bugün Meclds Salonu’nda “Elektronik İmza” uygulamalarıyla ilgili eğitim verildi. Belediyedeki müdürler ve çalışanların katıldığı eğitimde, “Elektronik İmza”nın kullanım metodları, sistemin avantajları ve getirdiği kolaylıklar anlatıldı.

Eğitim toplantısında bilgi veren Bilgi Teknolojileri Müdürü Köksal Acı konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Kamusal alanlarda ve belediyelerde günümüzde bürokrasi bir hayli azalsa da hala bazı eksiklikler vardır. Artık belediyelerde ıslak imza yerine dijital imza ve süreç yönetim sistemi ile işlemler çok hızlı bir şekilde yürütülüyor. Ayrıca belediye bünyesindeki birimlerde performans raporlarının değerlendirilmesi ile tüm personelin daha doğru, daha hızlı ve daha verimli bir şekilde çalışması sağlanıyor. Dolayısıyla bu teknolojilerin kullanılması bazen aylar süren bir hizmetin artık gün hatta birkaç saat içinde verilebilmesi şekline dönüşmüştür.”

Elektronik imzanın, işgücü ve kırtasiye malzemelerinin tasarrufundaki önemine de dikkat çeken Köksal Acı, “Bilgi - belgeye hızlı ve kolay ulaşım ile içerik bilgilerinin güvenliği çok önemli. Bu sistemle yetkisiz kullanıcılar hiçbir şekilde belgelere erişemez, yetkili kullanıcılar da yalnızca yetki seviyeleri çerçevesinde içeriğe ulaşabilir” diye konuştu. 

eyup2.20120221091757.jpg

eyup3.20120221091815.jpg

eyup4.20120221091835.jpg

www.belediyegazetesi.net

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar