Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eyüp Belediyesi yeni başlatacağı uygulamayla parkları kameralarla donatacak, aileler internet ortamında çocuklarını evden izleyebilecek

25 Kasım 2011 Cuma 09:31
Eyüp Belediyesi, iki buçuk yılda toplam 112 adet park inşa etti. Belediye ayrıca yeni başlatacağı bir uygulamayla parklarda güvenliği artırarak kameralarla donatacak, aileler internet ortamında çocuklarını evden izleyebilecek.

Eyüp Belediyesi, iki buçuk yılda toplam 112 adet park inşa etti. Belediye ayrıca yeni başlatacağı bir uygulamayla parklarda güvenliği artırarak kameralarla donatacak, aileler internet ortamında çocuklarını izleyebilecek.

İlçedeki 112 parkın 45’i yeni yapıldı, diğerleri ise revize edildi ve oyun alanlarıyla donatıldı. Eyüp Belediyesi bu çalışmasıyla ilçede toplam 267 bin  metrekare alanı yeşillendirmiş oldu.  
Kamelyalar ve ağaçlandırma çalışmaları ile birlikte Eyüplüleri spora teşvik eden Eyüp Belediyesi, mevcut parklara 101 adet oyun grubu kurdu,  15 adet de çok amaçlı saha inşa etti.


Eyüp’e her mahalleye park projesini devam ettirdiklerini belirten Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu şunları söyledi:  “Çocuklarımız ve yaşlılarımızın parklarda daha çok vakit geçirerek şehrin stresinden uzaklaşması için gerekli çalışmaları yapıyoruz… Parklarımızı çocuklarımızın eğlence ve oyun alanı, büyüklerin ise buluşma ve sohbet etme, çocuklarıyla keyifli anlar geçirme mekanı haline getiriyoruz. Çocuklarımızı yeşille buluşturup onlara doğa sevgisini aşılıyoruz. Avea ile ortak olarak yürüttüğümüz “Akıllı Belediye” projesi çerçevesinde artık parklarımızda oyun oynayan çocukları Eyüplü aileler, evden internet ortamından takip edebilecekler. Bu çalışmamız için pilot park olarak Rami Bir Nefes Parkı’nı seçtik… Daha sonra başka parklarımızda da bu uygulamayı başlatacağız… Çocuklarını güvenli Eyüp parklarına bırakan aileler de teknolojik imkanlardan yararlanarak, Belediyenin bu hizmetinden faydalanmış olacak.”

eyup2.20111125093450.jpg

eyup3.20111125093519.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar