Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eyüp Belediyesi ve Türk Standardları Enstitüsü(TSE) arasında yapılan anlaşma ile ilçedeki asansörlerin bakımı TSE tarafından denetlenecek

09 Nisan 2012 Pazartesi 22:13
Eyüp Belediyesi ve Türk Standardları Enstitüsü(TSE) arasında yapılan anlaşma ile Eyüp ilçesindeki asansörlerin bakımı TSE tarafından denetlenecek. Anlaşmaya Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu ve TSE Başkanı Hulusi Şentürk imza attı.

Eyüp Belediyesi  ve Türk Standardları Enstitüsü(TSE) arasında yapılan anlaşma ile Eyüp ilçesindeki asansörlerin bakımı TSE tarafından denetlenecek. Anlaşmaya Eyüp Belediye Başkanı  İsmail  Kavuncu ve  TSE Başkanı Hulusi Şentürk imza attı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji  Bakanlığı’nca  5 Kasım 2011 Tarih ve 28106 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği’ne göre asansörlerin periyodik kontrollerini,  akredite olmuş A tipi Akredite Muayene Kuruluşları’nın yapması zorunluluğu getirilmiştir. Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği  gereğince  asansörlerin en az yılda bir kez A tipi Akredite Muayene Kuruluşları tarafından periyodik kontrollerinin yapılması ve yapılan muayene sonucunun bir rapora bağlanması gerekmektedir.

Belediyemiz mücavir alanı içinde yer alan can ve mal güvenliği açısından son derece önemli olan insan/yük asansörlerinin periyodik kontrollerinin yapılması konusunda TSE ile işbirliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol ile birlikte makine ve elektrik mühendislerinden oluşan ekipler, asansörlerin mekanik ve elektrik aksamlarını kontrol ederek, standartlara uygunluğunu denetleyecek. Eyüp Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nce verilecek bilgiler doğrultusunda, TSE’nin çalışması 2012 yılının sonuna kadar devam edecek.

hulusi-senturk2.jpg

eyup1.20120409221810.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar