Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, iş ve siyaset hayatındaki başarısını Beykent üniversitesi’nde öğrencilere anlattı

07 Mart 2012 Çarşamba 22:04
Turkuaz Şirketler Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, iş ve siyaset hayatındaki başarısını Beykent üniversitesi’nde “Girişimciliğin İş Dünyasında Etkisi” seminerinde öğrencilere anlattı

Turkuaz Şirketler Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, iş ve siyaset hayatındaki başarısını Beykent üniversitesi’nde “Girişimciliğin İş Dünyasında Etkisi” seminerinde öğrencilere anlattı.   

Beykent Üniversitesi’nde düzenlenen seminere Beykent üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M.Emin Karahan, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.  Konuşmacı olarak yer alan Başkan Kavuncu, girişimciliğin iş dünyasındaki önemine değindi. 

2004 yılında Dünya Genç Girişimcilik ödülünü alan Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu Adana’dan adım attığı ve bugün Asya ve Afrika’ya kadar uzanan başarılı iş dünyasından edindiği tecrübeleri öğrencilerle paylaştı. 

Başkan Kavuncu, hayata atılmaya hazırlanan gençlere iş hayatındaki başarı sırlarını anlattı… Kendi yaşamından örnekler veren Başkan İsmail Kavuncu, iş hayatındaki başarısının “işi sevmekten ve sahip çıkmaktan” geçtiğini söyledi.

“Eğer işinize sahip çıkmazsanız siz onu değil, o sizi bırakır” şeklinde konuşan Başkan, kariyer için basamakları tek tek çıkmak gerektiğini ifade etti. Gençlere müteşebbis olmalarını öneren Başkan İsmail Kavuncu, Adana’da 18 yaşında araba kiralama şirketiyle başladığı iş yaşamında milyon dolarlık cirolara nasıl ulaştığını, yabancı dil öğrenmenin önemini, girişimci olmanın püf noktalarını, başarıya giden yolda mutlaka yapılması gerekenleri esprili bir dille anlattı…

Başkan İsmail Kavuncu, “İş hayatında iletişim kurmak çok önemli… Başarılı olmak içinse pozitif olmak, yapacağınız işi sevmek, çok çalışmak, yabancı diller öğrenmek, istediğiniz alanda üniversite eğitimi almak  gerekir” dedi.

eyup2.20120307220630.jpg

eyup3.20120307220649.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar