Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

11 Ocak 2012 Çarşamba 16:53
Ekipler Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan 20 metre ve daha geniş caddeler, otobüs ve tramvay güzergâhları ile mücavir alan içinde yer alan uzak mahallelerin yollarını kısa sürede kardan arındırdılar. Buzlanma tehlikesine karşı da yollar sürekli olarak tuzlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi, sorumlu olduğu ana caddeler, otobüs güzergâhları ve mücavir alan içindeki köy yollarında 24 saat kesintisiz çalışarak kar kürüme ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

İlimizde etkili olan kar yağışı nedeniyle teyakkuz durumuna geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri,  araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerle karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan 20 metre ve daha geniş caddeler, otobüs ve tramvay güzergâhları ile mücavir alan içinde yer alan uzak mahallelerin yollarını kısa sürede kardan arındırdılar. Buzlanma tehlikesine karşı da yollar sürekli olarak tuzlanıyor.
Vatandaşlarımızdan mecbur kalmadıkça karlı havalarda özel araçlarını kullanmamalarını, buzlanma tehlikesine karşı dikkatli olmalarını ve kent içi ulaşımda toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini isteyen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sürücülerden araçlarına kış lastiği taktırmalarını ve araçlarında mutlaka zincir bulundurmaları gerektiğini de hatırlattılar.

eskisehir2.20120111165741.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar