Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 25 yeni iş makinesini düzenlenen törenle hizmete soktu

20 Kasım 2013 Çarşamba 19:54
Başkan Büyükerşen, yeni iş makinelerinin hizmete girmesini temsil eden kurdeleyi ise basın mensupları, belediye bürokratları, meclis üyeleri ve işçilerle birlikte kesti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin, kente daha kaliteli ve hızlı hizmet götürmek amacıyla Yol İşleri Şube Müdürlüğü’nde hizmet vermek üzere aldığı 25 yeni iş makinesini düzenlenen törenle hizmete soktu.

Büyükşehir Belediyesi Yol İşleri Şube Müdürlüğü’nde gerçekleşen törenin açılış konuşmasını yapan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, 30 Mart yerel seçimlerinde belediyenin hizmet sınırlarının genişleyeceğini belirtti. 14 İlçenin, belde olmaktan çıkartılarak köy statüsüne alındığını, 5 binden fazla nüfuslu yerleşim yerleri ve tüzel kişiliklerin kaldırılarak 400’e yakın köyün belediye hizmetlerini Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağını ve bu sebepten yeni araç alımı yaptıklarını söyleyen Başkan Büyükerşen, “Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı işçilerimiz özellikle son iki yılda canla başla çalışarak Eskişehir’i caddelerle, bulvarlarla donattılar. Şehrin alt yapısının yüzde 90’lık kısmını bitirdik. Kanalizasyon ve su derdi kalmadı” dedi. 

Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları sayesinde kentin modern yapıya kavuştuğunu söyleyen Başkan Büyükerşen, şehir merkezindeki su sisteminin de bilgisayarlı sistemlerle kontrol edildiğini, bu sayede şehirdeki tüm musluklarda aynı tazyikte su aktığını ve bu sistemlerle ekiplerin arızalara, su kaybı yaşanmadan, daha hızlı müdahale edebildiğini sözlerine ekledi. Büyükerşen, “Değişik koşullarda, zorlu arazilerde çalışacağız. Bu yüzden iş makinesi parkımızı geliştirmeye şimdiden başladık. Başlangıç olarak 25 adet iş makinesi ve değişik araçlar sipariş ettik. İş makinelerimizin arasında, her türlü inşaat atığını ve taşları parçalayabilen hatta içindeki metalleri mıknatıslar yardımı ile hafriyattan ayırabilen son teknoloji araçlarımız da mevcut” diye konuştu.

ESKİŞEHİRLİLERE SUNDUĞUMUZ HİZMET OLANAKLARIMIZ DAHA DA GENİŞLEYECEK
Yükleyiciler, kazıcılar, asfalt serme makineleri, silindirler, asfalt yama robot araçları gibi geniş bir yelpazede, son teknoloji iş makineleri aldıklarını da dile getiren Başkan Büyükerşen şöyle konuştu;“Şu anda hizmete giren ve gelecek olan tüm araçlarımızla Eskişehirlilere sunduğumuz hizmet olanaklarımız daha da genişleyecek. Eskişehir’deki çalışmalarımız gelişmiş kentlere bile örnek teşkil ediyor. Gerek yurt içinden gerekse Avrupa’dan belediyeler, Büyükşehir Belediyemizin projelerini örnek olarak alıyor. Eskişehirliler her geçen zaman kentleriyle daha da övünecek ve gurur duyacaklar.” 

DEĞİŞİK KONULARDA BİRÇOK ÇALIŞMAMIZ VAR
Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir’de sadece su, kanalizasyon, asfalt, alt yapı işleri yapan bir belediye olmadıklarını belirterek, “Eskişehir’de istihdam oluşturacak, yeni iş sahaları açacak turizm sektörüne ağırlık veriyoruz. Özellikle son açtığımız müzelerdeki ziyaretçi sayısı 100 binin üzerine çıktı ve katlanarak artıyor. Bu sayede Eskişehir, yalnız yaz mevsimi değil kış sezonunda da turist ağırlar hale geldi. Şimdiye kadar açıtığımız ve Avrupa ile Amerika’dan başka yerde örnekleri olmayan müze türlerinin ötesinde daha değişik konseptlerde de müzelerin hazırlığı içerisindeyiz. Basın Tarihi Müzesi, Eskişehir’in yaşam tarzını gösteren bir müze, Batı Cephesi Karargahı Müzesi gibi değişik konularda birçok çalışmamız var. Bu çalışmalarımız zaman içinde gerçekleştirerek Eskişehir’deki turizm potansiyelini daha da arttıracağız. Ayrıca Bademlik’te yapılan termal otel de kentimize katkı yapacak çalışmalarımızdan. Bunların yanında, yeni tramvay hatlarının deneme sürüşleri de yılbaşı itibariyle bir aksilik çıkmaması halinde başlayacak. Bu hatlardan sonra ise şehrin kuzeyindeki mahallelere de tramvayı götürecek, oradaki vatandaşlarımıza da bu modern kent içi toplu taşıma sisteminden faydalanmalarını sağlayacağız” şeklinde ifade etti.
Prof. Dr. Büyükerşen, yeni iş makinelerinin çok güzel işler çıkaracağını söyleyerek, iş makinelerinin yaklaşık olarak 6 milyon liralık büyük bir yatırım olduğunu da sözlerine ekledi. Her türlü muhalefete rağmen tüm hizmetleri adım adım yerine getirdikleri ifade eden Büyükerşen, Fen İşleri Daire Başkanlığı’na ve Yol İşleri Şube Müdürlüğü çalışanlarına hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, yeni iş makinelerinin hayırlı olmasını diledi.

Başkan Büyükerşen, yeni iş makinelerinin hizmete girmesini temsil eden kurdeleyi ise basın mensupları, belediye bürokratları, meclis üyeleri ve işçilerle birlikte kesti. Yeni makineler hakkında yetkililerden bilgi alan Büyükerşen, Eskişehir’de bir benzeri daha olmayan mobil taş kırma makinesini ise yakından inceledi.

Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Canan Demir, Genel Sekreter Yardımcısı Gürsel Gülerşen, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri ile belediye bürokratları, Fen İşleri Daire Başkanlığı çalışanları ve firma yetkilileri katıldı.

es2.jpg

es3.jpg

es4.jpg

es5.jpg

es6.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu