Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu "Terk edilmiş ihmal edilmiş her anne babanın evladı biziz” dedi

23 Mart 2012 Cuma 12:38
Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle düzenlenen programda yaptığı konuşmada; “Yaşlandığımızda bize nasıl davranılmasını istiyorsak biz de yaşlılarımıza öyle davranmalıyız. Unutmayalım ki ne ekerseniz onu biçersiniz” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle düzenlenen programda yaptığı konuşmada; “Yaşlandığımızda bize nasıl davranılmasını istiyorsak biz de yaşlılarımıza öyle davranmalıyız. Unutmayalım ki ne ekerseniz onu biçersiniz” dedi.

Yaşlılara Saygı Haftası sebebiyle Esenler Kültür Merkezi’nde yaşlılara özel bir program düzenlendi.  Programa Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan, AK Parti İl Yaşlılar Komisyonu Başkanı Rıdvan Durmaz, AK Parti İlçe Yaşlılar Komisyonu Başkanı Sabri Seçen ve ilçede yaşayan 60 yaş ve üzerindeki yaşlılar katıldı. Samimi bir ortamda gerçekleşen yemeğin ardından programda ilk konuşmayı yapan AK Parti İlçe Yaşlılar Komisyonu Başkanı Sabri Seçen, programa katılan herkese teşekkür ederek, tüm yaşlıların yaşlılar haftasını kutladı. Seçen’in ardından bir konuşma yapan AK Parti İl Yaşlılar Komisyonu Başkanı Rıdvan Durmaz da Esenler’de yaşlılar için güzel projelere imza atıldığını anlatarak, Davutpaşa Mahallesi’nde yaşlılara hizmet veren  İkinci Bahar Kıraathanesi’ni örnek gösterdi. Yaşlılara gereken ilgi ve alakanın gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Durmaz, “Onları öpün, okşayın. Onların bol bol dualarını alın” dedi.

AK Parti Esenler İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan ise, AK Parti’nin yaşlılara büyük önem verdiğini belirterek, “Yaşlılarımıza hizmet götürmek hepimiz için toplumsal bir görev olduğu kadar aynı zamanda insani bir vazifedir” diye konuştu.

Esenler’in her bölgesine İkinci Bahar

Programda son konuşmayı yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da yaşlılara karşı herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesinin gerekli olduğunu belirterek, “Yaşlandığımızda bize nasıl davranılmasını istiyorsak biz de yaşlılarımıza öyle davranmalıyız. Unutmayalım ki, ne ekerseniz onu biçersiniz. Kendi anne babanıza nasıl davranırsanız, çocuklarınız da sizlere öyle davranacaktır” dedi. “ Esenler’de çocukları tarafından terk edilmiş ya da ihmal edilmiş ne kadar yaşlı varsa bilsinler ki her anne babanın evladı biziz” diyen Göksu, ilçedeki yaşlılara özel Davutpaşa Mahallesi’nde İkinci Bahar Kıraathanesi’ni hizmete açtıklarını vurguladı. İkinci Bahar Kıraathanesi’ne 3 tane daha ilave edeceklerine dikkat çeken Göksu, ilçenin her bir bölgesinde kıraathanenin olacağını ifade etti.

Bizim toplumumuzda huzur evi anlayışına yer olmadığını dile getiren Göksu, huzur evinin çoluk çocuğu olmayanlar için bir sığınma evi olabileceğini; anne baba için huzur evinin çocuklarının yanı olduğunu vurguladı.

Hayata dair ne varsa her şeyin Esenler’de olacağını söyleyen Göksu, Esenler’de sosyal anlamda hayata geçirilen projelerde emeği geçen Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza’ya teşekkür ederek, “ Bu iş gönül işi, sevda işi. Gönlünüzü ortaya koymadan bu hizmetleri yapamazsınız” dedi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Ak Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, konuşmaların ardından ilçedeki en aktif 3 yaşlıya teşekkür plaketi ve toplantıya katılan herkese karanfiller takdim etti.

 esenler2.20120323124235.jpg

esenler3.20120323124300.jpg

esenler4.20120323124430.jpg

esenler5.20120323124455.jpg

www.belediyegazetesi.net 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar