Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erzurum Büyükşehir Belediyesi satın aldığı 15 yeni solo otobüsü daha ulaşım filosuna dahil etti

02 Ocak 2013 Çarşamba 20:26
Büyükşehir’in ulaşım filosuna 15 yeni otobüs daha ekleyen Başkan Küçükler, “Erzurum halkına verdiğimiz kaliteli ulaşım hizmeti sözümüzü yerine getiriyoruz. Yeni satın aldığımız otobüsler Erzurum’a ulaştı, teslim aldık” dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım hizmetlerine kalite kazandırmaya yönelik hamlelerini sürdürüyor. Büyükşehir, bir süre önce gerçekleştirilen ihaleyle satın aldığı 15 yeni solo otobüsü daha ulaşım filosuna dahil etti. Otokar marka yeni otobüsler, önümüzdeki günlerde hizmete başlayacak.
Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım hizmeti veren bir tek otobüsü bile bulunmazken, sil baştan ulaşım filosu kuran Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, sabırsızlıkla beklenen ikinci adımı da attı. Büyükşehir’in ulaşım filosuna 15 yeni otobüs daha ekleyen Başkan Küçükler, “Erzurum halkına verdiğimiz kaliteli ulaşım hizmeti sözümüzü yerine getiriyoruz. Yeni satın aldığımız otobüsler Erzurum’a ulaştı, teslim aldık” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’İN ULAŞIM FİLOSUNDAKİ OTOBÜS SAYISI 37’YE ULAŞTI
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, görev başına geldiği 2004 yılında kurumun ulaşım hizmeti veren bir tek otobüsünün bile bulunmadığını hatırlatarak, “Bütün otobüsler bizden önceki dönemde hatlarıyla birlikte satılmış, özelleştirilmişti. Biz başından beri ulaşım hizmetlerinde aktif bir biçimde rol almamız gerektiğini düşünüyorduk. Dolayısıyla yeni baştan filo kurmaya başladık. Erzurum’u körüklü otobüslerle tanıştırmak suretiyle başlattığımız bu seferberlik, hamdolsun bugün memnuniyet verici bir boyuta ulaştı. Daha önceki yıllarda satın aldığımız otobüslerimize ek olarak geçtiğimiz yıl 13 yeni otobüs daha almıştık. Şimdi de filomuza 15 yeni otobüs daha kazandırdık. Böylece ulaşım filomuzda faal olarak ulaşım hizmeti veren otobüs sayımız toplamda 37’ye ulaştı” diye konuştu.

KÜÇÜKLER: MÜCADELEMİZ EN KALİTELİ ULAŞIM HİZMETİNİ VEREBİLMEK
Yeni satın alınan Otokar marka solo otobüslerle birlikte Büyükşehir Belediyesi ulaşım filosundaki solo otobüs sayısının 25’e ulaştığı bilgisini veren Küçükler, hali hazırda 6 adet olan körüklü otobüsün dışında V6 diye tabir edilen 6 yolcu otobüsünün daha hizmet verdiğini kaydetti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, yeni satın alınan otobüslerin önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacağını belirterek, “Erzurum halkına layık olduğu en kaliteli ulaşım hizmetini verebilmenin mücadelesi içerisindeyiz. Bu anlamda bir duruş sergiledik ve gereğini de yerine getiriyoruz. Filomuzdaki araç sayısını artırmaya devam edecek olmakla birlikte hafif raylı sistem projesi anlamında da önemli bir mesafe almış bulunuyoruz. Yeni otobüslerimiz kadirşinas Erzurum halkına ve güzel Erzurum’umuza hayırlı, uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

erzurum2.20130102203153.jpg

erzurum3.20130102203211.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar