Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erzincan İtfaiyesi’ne 2 Milyon liralık teknolojik tesis

24 Temmuz 2017 Pazartesi 09:05
Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, ‘Erzincan belediyesi olarak gurur duyuyoruz. Başbakanımızın bir gelişinde resmi açılışını yapacağız’ diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, hizmet binasının tanıtımı için basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Düzenlenen toplantıya Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Osman Alanur, Erzincan İtfaiye Müdürü Sami Karakaş, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Barış Yalçınkaya, yerel ve ulusal basın, temsilcileri katıldı.

Program sonrasında yeni tesis hakkında bilgilendirme yapan Erzincan Belediye Başkanı Gemalettin Başsoy "Çok atıl bir yerde hizmet veren şehrimiz için vazgeçilmez olan her an yangınla afatla baş başa olan şehirlerde asla göz ardı edilemeyecek bir birim. Personelimiz olsun araç gereçlerimiz olsun bunun yenilenmesinin startını verdik. Arsa problemini çözdük. Bu bölgede şehrin her tarafına hükmedebilecek bir noktada olmasını istedik. Ayrıca projeyi yaptırırken yine itfaiye müdürümüzün bizzat hangi birim içerinde hangi birimlerin olmasıyla ilgili teknik olarak birebir takip etmesini istedik. Diğer itfaiye binalarının şekli şemaili fiziki durumu yapısı incelendi. İhalesi belediyemiz tarafından yapılmıştır. Şuanda Türkiye’de en modern bir itfaiye binası olarak inşallah hizmete açacağız. Bir tek çevre düzenlemesi kaldı. Tefrişatıyla donanımıyla her şeyiyle dört dörtlük bir bina ortaya çıktı. Açık ihale usulü ile yaptık. 210 günde hemen hemen tamamlandı. Yaklaşık maliyeti 2 Milyon lira civarındaydı. 1 Milyon 616 bin liraya ihale edildi. Tabi diğer noksanlıklarla birlikte bu 2 Milyon liraya yaklaştı. Toplam metrekare alan olarak bin 520 m2’dir. Bunun bin 290 m2’si bodrum, zemin ve birinci kat olarak tasarlandı. Kapalı hangarın alanı ise 940 m2’dir. Projenin bugüne kadar harcanan maliyeti 2 Milyon 164 bin lira. Bunda tabi iç tefrişata harcadığımız 164 bin lira gibi bir rakamda var. Bu bina bundan sonra 9 beldemizin ve 3 köyümüzün de bağlanmasıyla birlikte artık tüm şehrin ovanın içerinde çok hızlı bir şekilde müdahale edebilecek bir kapasiteye sahiptir. İçerisinde teknik yönden çok önemli donanımlar var. Mesela yaz kış hiç soğuk sıcaktan etkilenmeyecek bir araç hangarımız var.

Kışın araç dondu su dolduramadık getiremedik. Hesapları ortadan kalktı. Hangarda aynı anda 18 aracın hareket edebileceği büyüklükte.

Bina içerisinde yine itfaiye erlerimizin istirahat edebileceği yatakhaneler var. Kafeleri var. Yine bulunduğumuz yerde yemek yiyebilecekleri lokantaları var. Eğitim salonları var. Müdür müdür yardımcısı şeflerinin ayrı ayrı odaları var. Yine doğalgazla ısıtmalı bir sistemimiz var. Spor kompleksimiz var. Hem içeride hem dışarıda. Buna benzer bütün sosyal donatılar aklınıza ne gelirse bir insanın istifade edebileceği her ne istenmişse bu binanın içerisinde bulunmaktadır.

Bu itfaiye binası inşaatı başladığından bitene kadar bizzat kendim ve itfaiye müdürü her aşamasında bunu kontrol ettik. Gerçekten yapılan doğu Anadolu ve vilayetlerinde birçok belediyeden binanın incelenmesi, örnek bir bina olduğundan dolayı binayı izlemeye gelen onlarca belediye oldu.

 Bundan bizde Erzincan belediyesi olarak gurur duyuyoruz. Başbakanımızın bir gelişinde resmi açılışını yapacağız” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.
Açıklama sonrasında Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy basın mensuplarıyla birlikte itfaiye binasını gezdi.

erzincan2.jpg

erzincan3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu