Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Elazığ Belediyesi çalışmalarına hız vererek, 2 bin yeni çöp konteynırının kentte dağıtımına başladı.

26 Aralık 2012 Çarşamba 03:12
Elazığ Belediyesi temizlik garajında incelemelerde bulunan ve konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ise “Daha temiz bir Elazığ için hep birlikte el ele verelim” dedi.

Son yıllarda şehrin merkezinde yeni yerleşim yerlerinin oluşması ve bazı mahallelerde de eksikliği hissedilmeye başlanan çöp konteynırları konusunda Elazığ Belediyesi önemli bir adım atarak, 2 bin yeni çöp konteynırının dağıtımına başladı. Bu kapsamda Elazığ Belediyesi temizlik garajında incelemelerde bulunan ve konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ise “Daha temiz bir Elazığ için hep birlikte el ele verelim” dedi.

Açıklamasında Elazığ’ın son yıllarda değişim ve gelişim gösteren illerin başında gelen bir şehir olduğuna dikkat çeken ve şehrin nüfusunun son dönemde 82 bin arttığını belirten Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, bunun da 20-30 bin civarında bir konuta denk geldiğini belirterek, konuyla ilgili açıklamasına şöyle devam etti:

“Şehrin büyümesiyle birlikte biz yerel yönetimlerden koşar adımlarla hizmet vermesi gerekiyor, çünkü yeni yerleşim yerlerinin oluşması ve diğer yerleşim yerlerinde de nüfusun artmasıyla birlikte bazı ihtiyaçlar doğmaya başlıyor. Bu ihtiyaçlardan birisi de çöp konteynırlarıydı. Hemşerilerimiz zaman zaman bu taleplerini bizlere iletiyorlardı, bizlerde bu konuda geçici bir çözüm bulmak yerine kalıcı bir çalışma yaparak toplamda 2 bin yeni çöp konteynırının siparişini vermiştik ve bunlar geldi. Bizlerde vakit kaybetmeden konteynırların dağıtımına başladık.”dedi.

Başkan Selmanoğlu değerlendirmesinde: “2 bin yeni çöp konteynırının öncelikli olarak şehrin yeni yerleşim yerlerine dağıtılacağını, yine bunun yanı sıra eski yerleşim yerlerinde de ihtiyaç duyulan noktalara Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından konteynır bırakılacağını ifade ederek, vatandaşların çöp atarken konteynır konusunda daha hassas davranmalarını” istedi.

Açıklamasının son bölümünde Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı personelin 24 saat esaslı çalışıp, özveriyle görev yaptığına değinen Başkan Selmanoğlu: “Şehrin temizliği için yaz-kış, gece ve gündüz demeden fedakârca görev yapan Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarımıza da buradan teşekkür ediyorum” dedi.

elazig2.20121226031747.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu