Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Kalkınma Ajansı, Ege Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi birlikte çalışacak

04 Ekim 2011 Salı 22:28
Ege İhracatçı Birlikleri koordinatörlüğünde yürütülen ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen Mobilya İhracatı İçin Güç Birliği Projesikapsamında 36 aylık aktivite planını oluşturmak üzere saha çalışması başlıyor. Projede, Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Kalkınma Ajansı, Ege Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi birlikte çalışacak.

Ege İhracatçı Birlikleri koordinatörlüğünde yürütülen ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen Mobilya İhracatı İçin Güç Birliği Projesi kapsamında 36 aylık aktivite planını oluşturmak üzere saha çalışması başlıyor. Projede, Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Kalkınma Ajansı, Ege Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi birlikte çalışacak.

Saha çalışması ve proje kapsamında kurulan işbirliği yapısı hakkında açıklamalarda bulunan Ege İhracatçı Birlikleri Mobilya Komitesi Başkanı Müjdat Kemer, “ Proje kapsamında çok güçlü bir işbirliği yapısı kurduk. İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir Kümelenme Stratejisinin Geliştirilmesi Projesi’nde yıldız sektörlerden biri olarak belirlenen mobilya sektörünün gelişimi için bizleri destekleyecek. Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiakademisyenleri, çalışmanın her aşamasında bizlerle birlikte olacaklar, firmalarımızın üretim, pazarlama ve tedarik zinciri gibi süreçlerinin değerlendirilmesinde bizlere destek olacaklar. Bununla birlikte İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümüakademisyenleri ile firmalarımızın gerek tasarım, gerek Ar-Ge faaliyetleri çerçevesinde ihtiyaç ve beklentilerinin belirlenmesinde birlikte hareket edeceğiz” dedi.

Kurulan güçlü işbirliği ortamının projenin her aşamasında devam edeceğini belirten Kemer, projenin ilk aşaması olarak sahaya ineceklerini vurguladı.

Sektörün ihtiyaç ve beklentilerinin masa başından belirlenemeyeceğinin altını çizen Kemer, “Akademisyenler ve uzmanlar ile birlikte proje kapsamında birlikte hareket edeceğimiz firmalarımızın hepsini ziyaret edeceğiz, sektörün nabzını yerinde dinleyeceğiz. Sektör olarak hangi başlıklarda eğitim ihtiyacımız var, Hangi konularda teknik destek almalıyız, Doğru hedef pazarlarımız hangileri? Bu soruların hepsinin cevabını uzman teknik destek ekibimiz ile birlikte sahaya inerek bulacağız” diye konuştu.

Hızla artan küresel rekabet ortamında sektör ihracatının sürdürülebilir olarak artırılması için kümelenme yaklaşımı çerçevesinde birlikte hareket etmenin en önemli unsur olduğunu vurgulayan Kemer sözlerini şöyle tamamladı; “Proje çerçevesinde yer alan firmalarımız ile her aşamada birlikte hareket edeceğiz, saha çalışması ile ihtiyaç ve beklentilerimizi ortak eksenlerde belirleyeceğiz ve 2023 yılı için mobilya sektörünün 6 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmak için uluslararası tanıtım, pazarlama ve teknik destek altyapısını birlikte oluşturacağız.”

Proje hakkında daha detaylı bilgi almak için, Ege İhracatçı Birlikleri Proje Ofisi ziyaret edilebilir, 0232 – 488 61 36 numaralı telefon veya arge@egebirlik.org.tre-posta adresi ile iletişime geçilebilir.

ege2.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar