Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, sıcak havalarla birlikte sivrisineklerin artmasının sorumluluğunu komşu Yunanistan’a attı

29 Haziran 2012 Cuma 14:37
Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, sıcak havalarla birlikte sivrisineklerin artmasının sorumluluğunu komşu Yunanistan’a attı. Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, ekonomik krizde olan Yunanistan’ın yeterli mücadeleyi yapamaması nedeniyle çoğalan sivrisineklerin uçarak Edirne’ye geldiğini söyledi.

Havaların ısınmasıyla birlikte sivrisineklerle ilgili çok sayıda şikayet aldıklarını belirten Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi,sorununkendilerinden değil sınır komşusu olan Yunanistan’dan kaynaklandığını savundu.

Yunanistan’ın yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle yeterli ilaçlamayı yapamadığını kaydeden Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi şunları söyledi: "Şu anda komşumuz Yunanistan’da ekonomik kriz var. Ekonomik krizin ardından Edirne sivrisinek istilasına uğradı. Ocak ayından bu yana sivrisinek ile mücadele ettiğimiz halde Edirne’de geçmiş yılların iki katı sivrisinek var. Ben çok üzüldüm. Çalışma yapmamıza karşın sinekler çoğaldı. Yunanistan sivrisinekle mücadele etmiyor. Tüm sivrisinekler uçarak bize geliyor.Yunanistan’daki ekonomik kriz sivrisineklerin artmasına, mücadelenin zorlaşmasına neden oldu. İki adet sivrisinekle mücadele aracımız var, şimdi de üçüncüsünü alıp mücadeleye devam edeceğiz. Bu konuda halkımız bizi mazur görsün, elimizde olmayan nedenlerle sivrisinek artışı oldu."

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar