Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünyanın en kapsamlı mobil belediyecilik uygulaması FATİH MOBİL, Bilişim Zirvesi’nde tanıtıldı

06 Ekim 2011 Perşembe 11:44
Bu yıl 11. düzenlenen ''ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi 2011'', "Sınırlar Kalkıyor" sloganıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde başladı. Zirveye Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve çok sayıda davetli katıldı.

Bu yıl 11. düzenlenen ''ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi 2011'', "Sınırlar Kalkıyor" sloganıyla  İstanbul Kongre Merkezi’nde başladı. Zirveye Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir  ve çok sayıda davetli katıldı. Üçgün sürecek Bilişim Zirvesi’nde  Fatih Belediyesi standında, Fatih Mobil, On-line Eğitim, Kent Bilgi Sistemi  uygulamaları tanıtılıyor.

FATİH MOBİL NEDİR

Fatih Mobil, vatandaşların cep telefonlarından Fatih ilçesi ve Fatih Belediyesi hakkında bilgi alabildikleri, interaktif belediyecilik işlemlerini hızlı ve kolayca yapabildikleri bir uygulamadır.

Fatih Mobil hızlı ve kolay kullanım için özel olarak geliştirilen zengin bir kullanıcı arayüzü sunar. Uygulamalar  Başkan,  Fatih Belediyesi İletişim Merkezi, İlçe Rehberi, e-belediye, Güncel, Kültür Sanat ve Hizmetler  olmak üzere 8 ana başlık altında toplanır.

Ana Başlıkların altında 65 adet alt modül  yer alır. Bu modüller sürekli geliştirilerek, vatandaşa çok daha geniş kullanım imkanları sunar. Alt modüller sayesinde yönetim bilgileri, alo belediye, resimli öneri ve şikayet mesajı gönderme, borç sorgulama, borç ödeme gibi işlemler kolaylıkla yapılabilir.

Fatih Mobil ile mobil cihazlarla kültür sanat etkinlik takvimini takip edebilir, nöbetçi eczane, Fatih fotoğraf galerisi, gezilecek yerler, sosyal tesisler, güncel haberler ve duyurular hakkında bilgi alınabilir. Uygulama tüm belediye yayınlarına erişim imkanı, ihale ilanları, nikah randevu takvimi, vergi dönemi hatırlatmaları gibi çok geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır.

Fatih Mobil, sürekli geliştirilmektedir.

fatih3.20111006114955.jpg

fatih2.20111006115019.jpg

fatih4.20111006115043.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar