Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünyanın en büyük belgesel kanalı Discovery Channel Fındıkpınarı Beldesi için geliyor.

13 Şubat 2013 Çarşamba 10:43
Fındıkpınarı Belediye Başkanı Fatih Say, "Tarihi, coğrafyası ve muhteşem doğasıyla Mersin’de markalaşan bir değeri gün yüzüne çıkarmayı hedefleyen bu belgesel Fındıkpınarı’mızın ve Mersin’imizin dünyaya tanıtılması yönünde çok önemli bir fırsat olacaktır." dedi

Dünyanın en büyük belgesel kanalı Discovery Channel Fındıkpınarı için geliyor.
Medeniyetler tarihi, tarih, tarihi kalıntılar, doğa, doğa sporları, turizm üzerine Dünyanın çeşitli bölgelerinde inceleme ve araştırma yaparak, belgesel programlar çeken Discovery Channel, 77 kişilik uzman bir ekibiyle Fındıkpınarı’na geliyor.

Fındıkpınarı Beldesi’nde çekimlerini gerçekleştireceği belgesel programı takribi 7-12 gün sürecek. Fındıkpınarı’nın tarihi geçmişi, botanik bilimleri ve yaşayış biçimleri ile ilgili araştırmalar yapılıp 19 farklı ebat ve sistemlere sahip kameralarla çekimler gerçekleştirilip 193 ülkede yayınlanacaktır. 12-24 Şubat tarihleri arasında Fındıkpınarı’nda çalışmalarına başlayacak olan ekip 90 dakikalık "Aktüel Belgesel” formatında program çekecek.

4'ü bilim adamı, 24'ü akademisyen olmak üzere 77 kişilik bir ekiple çalışacak olan Discovery Channel, 8 adet karavan, 2 adet kamyon, 1 adet canlı yayın aracı olmak üzere 13 araç ve 19 adet kamera ile Fındıkpınarı’ndaki çekimlerini gerçekleştirecek.

“Bu Fındıkpınarı’mız ve Mersin’imiz için Büyük Fırsat!”
Fındıkpınarı Belediye Başkanı Fatih Say konuya ilgili bir açıklama yaparak, Fındıkpınarı sakinlerinin misafirperver olduğunun altını çizdi. Discovery Channel'in hiçbir maddi talebi olmaksızın Belediyemizin talebi doğrultusunda Fındıkpınarı’nı seçmelerinin kendileri için mutluluk verici olduğunu dile getiren Başkan Fatih Say, "Tarihi, coğrafyası ve muhteşem doğasıyla Mersin’de markalaşan bir değeri gün yüzüne çıkarmayı hedefleyen bu belgesel Fındıkpınarı’mızın ve Mersin’imizin dünyaya tanıtılması yönünde çok önemli bir fırsat olacaktır. Fındıkpınarı yayla turizmin Mersin’de önde gelen beldelerinden birisidir. Tarihi dokusu, coğrafik yapısı, muhteşem doğası ve yüz yıllardır insanların yaşam alanı olarak kullandıkları yaylamızda Discovery Channel tarafından belgesel çekilmesi ve 193 ülkede yayınlanacak olması Fındıkpınarı için büyük onur ve gurur kaynağıdır." dedi.

findikpinari2.jpg

findikpinari3.20130213105112.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar