Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyarbakır Gaffar Okkan Anadolu Lisesi öğrencilerinden bir grup Eskişehir’i yakından tanıma fırsatı buldular

15 Ekim 2011 Cumartesi 19:06
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Ticaret Odası ve THY’nın desteğiyle Diyarbakır Gaffar Okkan Anadolu Lisesinden bir grup öğrenci, Eskişehir’e gelerek kenti gezdiler.

Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Eskişehir Ticaret Odası ve Türk Hava Yolları’nın desteğiyle Diyarbakır Gaffar Okkan Anadolu Lisesinden bir grup öğrenci ve öğretmenleri, Eskişehir’e gelerek hem örnek şehircilik çalışmalarını yerinde görme fırsatı buldular hem de eğitim şehri olan Eskişehir’i daha yakından tanıdılar. Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaretlerinde, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ertan Koşarsoy tarafından ağırlandılar.

Ziyaret nedeniyle konuşan Diyarbakır Gaffar Okkan Anadolu Lisesi Müdürü Erdal Çolak, Eskişehir’in Sayın Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in çalışmalarıyla eşsiz bir şehir haline geldiğini vurguladı. Diyarbakır’ın toplumsal olaylarla anılan yanlış bir imajı olduğunu söyleyen Çolak “Bu başarılı gençlerimiz sayesinde Diyarbakır artık güzel olaylarla ve başarılı işlerle anılacak. Eskişehir’in modern yüzünü gören gençlerimiz, gördükleri  güzellikleri gelecekte kazandıkları mevkilerde uygulayarak hem Diyarbakır’ın hem Türkiye’nin başarılı gençleri olacaklar. Ayrıca Sayın Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in yaptığı güzel çalışmaları görme fırsatı bulduk. Sayın Büyükerşen Eskişehir’e çok güzellik katmış. Kendisini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz” şeklinde konuştu.

Başkanvekili Ertan Koşarsoy ise Diyarbakırlı öğrencileri Eskişehir’de misafir etmekten mutluluk duyduklarını dile getirerek, Eskişehir’in bilim ve sanat merkezi olduğuna dikkat çekti. Eskişehir halkının Yunus Emre’nin sevgi ve hoşgörü felsefesini benimsediğini belirten Koşarsoy,“Öğrencilerin gözlerindeki ışığı görünce gelecekte çok iyi işler yapacaklarını düşünüyorum. Eskişehir, hem üniversiteleriyle hem şehircilik anlayışıyla misafirlerimiz için güzel bir örnek oluşturmaktadır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in özverili çalışmalarıyla güzelleşen ve gelişen Eskişehir’de sizleri ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Ayrıca sizlerin Eskişehir’e gelmesinde katkısı olan tüm kurumlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Ziyaret sonunda öğrencilere Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret Odası’nın hazırladığı çeşitli hediye paketleri verildi.

Misafir öğrenciler ayrıca, Anadolu ve Osmangazi üniversitelerini de ziyaret ederek, Eskişehir’in eğitim kenti kimliğini de daha yakından tanıma fırsatı buldular.

eskisehir2.20111015191211.jpg

eskisehir3.20111015191233.jpg

eskisehir4.20111015191255.jpg

eskisehir5.20111015191321.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar