Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri ve iş makinalarıdan oluşan ilk arama kurtarma ekibi Van’a gidiyor

23 Ekim 2011 Pazar 22:16
Başkan Osman Baydemir, Büyükşehir Belediyesi Koordinasyonu'nda yurttaşlara acil yardım malzemeleri için çağrısı yaptı. Çağrıda battaniye, çocuk bezi, katalitik soba, çadır, yatak, kışlık palto, kışlık ayakkabı ve gıda malzemeleri toplanacağı duyuruldu.

Van'daki depremin duyulması üzerine Baydemir başkanlığında Afet Koordinasyon Merkezi toplandı. Alınan karar üzerine Büyükşehir Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri, vidanjör, kepçe, kamyon gibi ekipmanlardan oluşan ilk arama kurtarma ekibi saat 16.00’da Van’a hareket etti.  Baydemir de ekiple birlikte Van’a hareket ederken içinde seyyar mutfak, çadırkent, battaniye, ısıtma odaları, ilk yardım malzemelerinden oluşan ikinci konvoy da akşam saatlerinde Van’a hareket edecek.

Baydemir, Büyükşehir Belediyesi Koordinasyonu'nda yurttaşlara acil yardım malzemeleri için çağrısı yaptı. Çağrıda battaniye, çocuk bezi, katalitik soba, çadır, yatak, kışlık palto, kışlık ayakkabı ve gıda malzemeleri toplanacağı duyuruldu. Diyarbakır halkına yapılan çağrıda malzemelerin Büyükşehir, Sur, Yenişehir, Bağlar ve Kayapınar belediyelerine bırakılabilecek. Yurttaşlar, irtibat için de 0 412 252 14 15 ve 0412 228 58 30 nolu telefonu arayabilirler.

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar