Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DİSKİ, Su Aydınlıktır sloganı ile katıldığı 2. Ortadoğu Belediye İhtiyaçları Fuarı ve İnşaat Fuarı’nda öğrencilerden yoğun ilgi gördü

16 Ekim 2011 Pazar 21:24
DİSKİ, Su Aydınlıktır sloganı ile katıldığı 2. Ortadoğu Belediye İhtiyaçları Fuarı ve 2. Ortadoğu İnşaat Fuarı’nda öğrencilerden yoğun ilgi gördü. DİSKİ’nin fuar standında kurduğu içme suyu kalite kontrol laboratuarı ve SCADA sisteminden etkilenen öğrenciler İçme Suyu Arıtma Tesisi’ni gezdi

TÜYAP Kongre Merkezi’nde devam eden 2. Ortadoğu Belediye İhtiyaçları Fuarı ve 2. Ortadoğu İnşaat Fuarı konuklarını ağırlıyor. Firmalar hem profesyonel işkollarının hem de hafta sonunu değerlendirmek isteyen yurttaşların merakını gidermeye çalışıyor.

Sülüklü Han’ın strafor malzemesi kullanılmak suretiyle hazırlanmış aslına uygun şekilde tasarlanmış gezilebilir maketinden firmaların ürettiği iş makinalarına kadar bir dizi ürünün sergilendiği fuarda firmalar ilgi çekici standlarla göz dolduruyor.

İçme suyu testi yapıldı

Fuarda yer alan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, GABB ve Diyarbakır Su ve Kanal İdaresi (DİSKİ) fuarın belediyelere ayrılan bölümünde hizmetlerini sergiliyor. Fuarda ilgi gören standlardan biri olan DİSKİ, Su Aydınlıktır sloganı ile fuara katıldı. Kurduğu içme suyu kalite kontrol laboratuarında mikrobiyoloji ve kimya testleri yaparak uluslararası standartlarda akredite edilmiş içme suyunun kalitesini yurttaşlara gösteren DİSKİ, SCADA sistemiyle de içme suyu şebekesinin nasıl kontrol edildiğini sergiledi. Diğer yandan DİSKİ hizmet ürettiği tahsilat aracı ve kanal görüntüleme gibi araçlarını da sergileme imkanı buldu.

Genç İMO’lular arıtma tesisinde

Fuarı gezmek üzere gelen İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Urfa Temsilciliğinin 90 üniversite öğrencisi üyesi, DİSKİ standında laboratuar ve SCADA sistemini yerinde görmek için İçme Suyu Arıtma Tesisi’ni görmek istediler. İçme suyunun evlere geliş aşamasını tek tek inceleyen öğrenciler SCADA siteminden çok etkilendiler.

diski2.jpg

diski3.jpg

diski4.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar