Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devlet Bakanı M.Zafer Çağlayan'dan Mobilyacı Esnaf Odası Temsilcilerine destek sözü

07 Şubat 2011 Pazartesi 08:43
Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ı Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda ziyaret eden Mobilyacı Esnaf Odası Temsilcileri, eski siteler çalışanı , şimdilerin Bakanı Çağlayan’dan bekledikleri manevi desteği aldı.

Beril ÇUHADAROĞLU/Ankara

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ı Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda ziyaret eden Mobilyacı Esnaf Odası Temsilcileri, eski siteler çalışanı , şimdilerin Bakanı Çağlayan’dan bekledikleri manevi desteği aldı.

Özellikle dış ticaret konusunda Siteler Esnafının önünün açılması ve onların bilgi ve donanım konusunda desteklenmesi için bilgi alışverişi için Bakan Çağlayan’ın kapısını çalan Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı ve Ekibi, Bakan Çağlayan’dan Yurt dışı fuarlar konusunda siteleri esnafının bilgilendirileceği ve gerektiğinde de Sitelerden de üretici ve satıcılarında bu fuarlara götürülebileceği sözünü aldı.

Yaklaşık 45 dakika süren karşılıklı görüşmelerde Sitelerin ve Siteler esnafının kendisi için önemine değinen ve kalbinde yerinin büyük olduğunu söyleyen Devlet Bakanı Zafer Çağlayan “Bende bir siteler esnafıydım işçiliğim sitelerde geçti. Bu gün Bakan’ım ama yarın yine sitelerde çalışmaya gelebilirim. Siteler büyük bir ekmek kapısı. Sitelerde yapılacak iyileştirmelerle ve yurt dışındaki yeni pazarlarla çok daha iyi günlere gelinebilir. Sitelerle ilgili Bakanlık ve şahsım adına üzerime düşen bir görev olduğunda yapmaya hazır olduğumu bilmenizi isterim. Ve ilk fırsatta da Sitelere gelerek oradaki esnaf temsilcileri ile bir araya gelip toplantı yapacağım. Devlet ve Hükümet her zaman üreticiden ve esnaftan yana hareket etmektedir. Bende ASO Başkanlığı zamanındayken bile kendimi esnafa hep yakın gördüm ve esnafın bana karşı samimi olduğunu düşündüm. Bende her zaman küçük esnafın ve bunların temsilcilerinin vermiş oldukları mücadelede hep yanlarında yer aldım” dedi.

Bakan Zafer Çağlayan’ı Mart ayı içinde yapılacak olan Ankamob Fuarına davet eden Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı ise Bakan’ın kendilerine olan yakın ilgilerinden son derece memnun olduğunu dile getirirken, “ Siteler Esnafı olarak Devleti ve Hükümeti arkamızda görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her bakanlık ve bürokratın bize samimi ve içten yaklaşımı çalışmalarımızda bize güven veriyor. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz.”dedi.

www.belediyegazetesi.net


 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar