Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Denizli Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye'nin en büyük cam heykeli Denizli horozu günde iki kez ötecek

27 Ağustos 2013 Salı 08:42
Türkiye'nin en büyük açık hava cam heykeli olma özelliğini taşıyan ve 7 bin parçadan oluşan cam horoz heykeli, artık gün içinde ikişer saatlik aralıklarla öterek, Denizli horozunun dünyanın en uzun öten horozu olduğunu hatırlatacak.

Denizli Belediyesi tarafından geçen hafta Delikliçınar Meydanı'na yerleştirilen ve büyük beğeni alan cam horoz heykeli, sesiyle de vatandaşların ilgi odağı oluyor. Türkiye'nin en büyük açık hava cam heykeli olma özelliğini taşıyan ve 7 bin parçadan oluşan cam horoz heykeli, artık gün içinde ikişer saatlik aralıklarla öterek, Denizli horozunun dünyanın en uzun öten horozu olduğunu hatırlatacak.

Şehrin en işlek noktasına yerleştirilen ve açıldığı andan itibaren günün her saati hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenlerin akınına uğrayan cam horoz heykeli, bir başka özelliği ile de dikkat çekiyor. Rengârenk görünümüyle vatandaşların beğenisini kazanan yeni heykel, sesiyle de vatandaşların ilgisini çekiyor. Heykele yerleştirilen sistem sayesinde 08.00 ile 22.00 saatleri arasında Denizli horozuna özgü ötüş vatandaşlara ve ziyaretçilere dinlettirilecek.

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ilde böyle mekânların çoğalmasının şehrin tanıtımı açısından önemli olduğunu söyledi. Zolan, "Horoz, simgemiz olduğu için eksikliği bir süredir hissediliyordu. Yerine konulunca vatandaşımızın özlediğini net olarak gördük. Yeni haliyle daha görkemli olan horoz heykeli, kentimize gelen
ziyaretçilerin de unutulmaz fotoğraflarında yer alacak. Aynı zamanda cam horoz heykeli artık gün içinde ikişer saatlik aralıklarla öterek bizlere nostalji yaşatacak." dedi.

denizli2.20130827084826.jpg

denizli3.20130827084847.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu