Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Akıllı Yolcu Bilgilendirme Sitemi’nin kurulması için ilk adımı attı

21 Ağustos 2011 Pazar 23:56
Denizli Belediyesi Ulaştırma Müdürü Süleyman Erdoğan, sistemin ulaştırma müdürlüğü olarak gündemlerinde olduğunu alt yapı çalışmalarının bitimi ile birlikte sistemin daha da kapsamlı olarak 2013 yılı başında kullanılmaya başlanacağının müjdesini verdi.

Akıllı, çevreci, engelli dostu sistem sayesinde ‘Hangi otobüs hangi duraktan geçer?’, ‘Otobüsüm kaçta gelir?’ gibi soruların cevapları cep telefonu, internet ve duraklara yerleştirilecek ekranlar sayesinde anında alınabilecek.

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Akıllı Yolcu Bilgilendirme Sitemi’nin kurulması için ilk adımı attı. Kent içi toplu taşımada yolcuların otobüs seferleri ve saatleri hakkında bilgilendirilmelerini sağlamak amacıyla Akıllı Yolcu Bilgilendirme Sitemi’nin Denizli’de kurulması için girişimde bulunan Engelliler Meclisi konuyla ilgili geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Kent Konseyi hizmet binasında Kent Konseyi Başkanı Şamil Çınar’ın Başkanlığında yapılan toplantıya Ulaşımdan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli Belediyesi Ulaştırma Müdürü Süleyman Erdoğan, Turex Denizli İşletme Müdürü Recep Tokat, Denizli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüdaverdi Otaklı, Gençlik ve Çocuk Meclisi başkanları ile engelliler ve engelli aileleri katıldı.

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Öztürk Özkan gerçekleştirdiği sunumda sistemin nasıl çalıştığını anlattı. Sistemin engellilerin günlük yaşamlarını kolaylaştıracağını dile getiren Öztürk, “Duraklarda gelecek otobüslerin geliş sürelerini gösteren sesli ekranlar, otobüs içersinde gelen durakların sesli ve görüntülü olarak bilgilendirilmesi, otobüslerin duraklara geliş zamanlarının internet ve cep telefonu üzerinden paylaşılmasını da içeren sistem toplu taşıma araçlarından faydalanan Denizli halkına büyük kolaylık sağlayacak” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ise Kent Konseyi’nde faaliyet gösteren meclislerin ve üyelerinin yaşadıkları kent hakkında projeler üretmesinin bir sorumluluk anlayışı olarak diğer kentlere de örnek oluşturduğunu Denizli Belediyesi olarak gelen her türlü projeyi önemsediklerini belirtti.

Sistemin 2012 sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor

Denizli Belediyesi Ulaştırma Müdürü Süleyman Erdoğan, sistemin ulaştırma müdürlüğü olarak gündemlerinde olduğunu alt yapı çalışmalarının bitimi ile birlikte sistemin daha da kapsamlı olarak 2013 yılı başında kullanılmaya başlanacağının müjdesini verdi.

Turex Denizli İşletme Müdürü Recep Tokat, Turex olarak Denizli Halkına ve Engellilere daha iyi hizmet verebilmek adına otobüs şöförlerinin eğitimi, tekerlekli sandalyeli araçların artırılması gibi çalışmalar içinde bulunduklarını ifade etti.

Kent konseyi Başkanı Şamil Çınar Konsey olarak yaşadığımız toplum ihtiyaçları doğrultusunda Meclislerimizin sosyal sorumluluk projeleri üretmeye devam edeceğini söyledi.

Toplantıya katılan engelli ve engelli yakınları da sistem ve Denizli şehir içi ulaşımı hakkında istek ve taleplerini dile getirdi.

denizli2.jpg

denizli3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar