Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Denetimli serbestlik kapsamında kamu yararına çalışma cezası verilenler, sokakları temizleyip, ağaçları buduyor.

09 Ocak 2015 Cuma 23:22
Günde 4 saat çalışan, aralarında ayaklarında elektronik kelepçe takılı olanların da bulunduğu mahkumlar, iş bitiminde tekrar evlerine dönüyor.

İzmir'de, denetimli serbestlik uygulaması kapsamında kamu yararına çalışma cezası verilenler, sokakları temizleyip, ağaçları buduyor.

İşlediği suçlardan dolayı denetimli serbestlik kapsamında kamu yararına çalışmaya mahkum edilenler, cezalarını her gün kentin sokaklarını temizleyerek, ağaçları budayarak çekiyor. Günde 4 saat çalışan, aralarında ayaklarında elektronik kelepçe takılı olanların da bulunduğu mahkumlar, iş bitiminde tekrar evlerine dönüyor.

SOSYAL HAK İSTİYORLAR
İşledikleri çeşitli suçlardan dolayı ceza alan mahkumlar, her gün düzenli olarak belediyeye temizlik hizmeti veren işçiler gibi çalıştıklarını belirtip, yasalar elvermese de, "Yol parası, ücretsiz yemek hatta çay imkanlarından faydalanamıyoruz. Çoluk çocuğumuz perişan ve ceza karşılığı çalıştığımız için eve ekmek götüremiyoruz. Bizim dururumuzda binlerce mahkum var. Şonuçta bizler cezamızı çekerken ailemiz de mağdur oluyor, yetkililer sesimize kulak versin" diyerek talepte bulundu.

temiz2.jpg

temiz3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu