Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çorlu Kent Konseyi'nin “ANGUS KOKUSU İSTEMİYORUZ” sloganıyla başlatmış olduğumuz imza kampanyası devam ediyor

04 Ocak 2012 Çarşamba 20:52
Çorlu Kent Konseyi ve Sivil Toplum Kuruluşlarının “ANGUS KOKUSU İSTEMİYORUZ” sloganıyla başlatmış olduğu imza kampanyası devam ediyor. İmza kampanyamızın bitiminde Cumartesi günü basın açıkalması yapılacak.

Çorlu Kent Konseyi, “ANGUS KOKUSU İSTEMİYORUZ”  sloganıyla başlatmış olduğumuz imza kampanyası devam ediyor.

Kent Konseyi'nden yapılan açıklamada: (2872 sayılı Çevre Kanunu Ek Madde 9)’da  ”Kokuya sebep olanlar, koku emisyonlarının önlenmesine ilişkin tedbirleri almakla yükümlüdür” der.
 Anayasa’nın 56’ncı maddesine göre “Herkes, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek Devletin ve vatandaşların ödevidir.”

Bu sebeple Çorlu Kent Konseyi-Sivil Toplum Kuruluşları olarak vatandaşlık ödevimizin yerine getirilmesi adına, halkımızı konu ile ilgili tepkilerini koymaya davet ediyoruz.  Vatandaşlarımız en doğal haklarından biri olan temiz ve sağlıklı çevre için tepkilerini göstermeli ve bu sürecin hızlanmasına katkıda bulunmalıdırlar.

Bu vesileyle Çorlu Kent Konseyi ve Sivil Toplum Kuruluşları olarak  “ANGUS KOKUSU İSTEMİYORUZ”  sloganıyla başlatmış olduğumuz imza kampanyası halen devam etmektedir.  İmza kampanyamızın bitiminde;  Cumartesi günü, saat 11.00’de Çorlu Cumhuriyet Meydanı’nda BASIN AÇIKLAMASI yapılacaktır. Milletvekillerimizin de katılacağı basın açıklamamıza, Çorlu’muzdaki tüm Sivil Toplum Kuruluşları, civar köyler ve duyarlı vatandaşlarımızı davet ediyoruz." denildi

www.belediyegazetesi.net 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar