Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Columbus'un Belediye Başkanı Michael Coleman, Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek Başkanvekili Atilla Ödünç ile görüştü

27 Mayıs 2013 Pazartesi 22:29
Bursa'yı daha yakından tanımak için kente gelen Amerika'nın Ohio Eyaleti başşehri Columbus'un Belediye Başkanı Michael Coleman, Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek Başkanvekili Atilla Ödünç ile görüştü.

Bursa'yı daha yakından tanımak için kente gelen Amerika'nın Ohio Eyaleti başşehri Columbus'un Belediye Başkanı Michael Coleman, Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek Başkanvekili Atilla Ödünç ile görüştü.

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç, Columbus Belediye Başkanı Michael Coleman  ve eşi Janella Simons'la Dobruca Sosyal Tesisleri'ndeki kahvaltıda bir araya geldi. Niagara Vakfı Başkanı Serkan Aykan'ın da katıldığı ziyarette Başkanvekili Ödünç, misafirlerine Bursa'yla ilgili bilgiler verdi. Türkiye'de 'tarihi ve turistik özelliklerinin yanı sıra sosyal ve kültürel alanda yaptıkları çalışmalarla' öne çıktıklarını belirten Ödünç, Bursa'yla benzer özellikler taşıyan Columbus'la kardeşlik ilişkisi kurulabileceğini, iki kentin resmen kardeş olabileceğini ifade etti.

Columbus Belediye Başkanı Michael Coleman, daha iyi tanımak amacıyla Bursa'ya geldiklerini söyledi. Kentte gördükleri ilgiden memnun olduklarını vurgulayan Coleman, “Sahip olduğu özellikler ve özellikle sanayi anlamında taşıdığı benzerlikler dolayısıyla, Bursa'yla ileriye dönük bir işbirliğini geliştirmeyi düşünüyoruz. Bursa'da bu nedenle sanayi ve kamusal bazda ziyaretler yaparak, işbirliği yapabileceğimiz konuları belirlemek istiyoruz" dedi.

Ziyaret sonunda Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ödünç, Belediye Başkanı Coleman'a Bursa bıçağı, eşi Janella Simons'a da 3'lü bir bıçak seti hediye etti. Belediye Başkanı Coleman ise Başkanvekili Atilla Ödünç'e, Columbus parası ile kenti tanıtan kitaplar takdim etti.

bursa2.20130527223303.jpg

bursa3.20130527223329.jpg

bursa4.20130527223354.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu