Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çin’in Yunfu şehri valisi Zhou Zhiqiang ve Belediye Başkanı Ye Zhao Kun, Sarıyer Belediyesi’ni ziyaret etti

26 Haziran 2012 Salı 01:22
Çin’in “Taş Malzemeleri Merkezi” olarak bilinen Yunfu şehri valisi Zhou Zhiqiang ve Belediye Başkanı Ye Zhao Kun, beraberindeki heyetle Sarıyer Belediyesi’ni ziyaret etti.

Çin’in “Taş Malzemeleri Merkezi” olarak bilinen Yunfu şehri valisi Zhou Zhiqiang ve Belediye Başkanı Ye Zhao Kun, beraberindeki heyetle Sarıyer Belediyesi’ni ziyaret etti.

Sosyal Belediyecilik anlayışı ve toplumun her alanında olma misyonuyla uluslararası ilişkilere önem veren ve bu anlamda birçok dünya kenti ile sosyo-kültürel ilişkiler kuran, kardeş şehir ve kardeş belediyeciliğin en güzel örneklerini sunan Sarıyer Belediyesi, Çin’den gelen misafirleriyle de yeni oluşacak projeler konusunda ilk adımını attı.

Sarıyer’i dünyaya tanıtmak, onu bir dünya kenti yapmak konusunda önemli başarılar sağlayan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Seçkin Özdemir’in ağırladığı konuklar, 2 günlük gezi kapsamında ülkemize geldiklerini, gerek KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) gerekse Çin İktisadi Eşleştirme Merkezi ile yaptıkları görüşmeler neticesinde Sarıyer Belediyesi’nin uluslararası çalışmalar konusunda başarılı projeler ürettiğinin bilgisini aldıklarını ve bu vesileyle ziyaretin kendileri için çok önemli ve yararlı olduğunu vurguladılar.

Toplantıda konuşan Çin İktisadi Eşleştirme Merkezi (TUCEM) Genel Müdürü M. Bülent Şen yaptığı açıklamada; Çin’in devlet yapısı gereği her türlü ticari ve sosyal ilişkilerinin resmi kurumların kontrolünde ve öncülüğünde olduğunu söylerken, Yunfu Valisi ve Belediye Başkanı’nın bu sebeple Belediye Başkanlığı nezdinde ilişkiler kurduğunu sözlerine ekledi. TUCEM olarak Çin ve Türkiye’deki küçük firmaların birbirleriyle irtibata geçmesini sağlamak, ticari ilişkilerini geliştirmek ve yurt dışına açılabilmeleri konusunda destek hizmetleri vermek amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirten Şen, Yunfu’dan gelen konuklara, Sarıyer Belediyesi’nin toplumlar arası işbirliği konusunda attığı başarılı adımlardan söz ettiklerini ve bu vesileyle burada olduklarını bildirdi.

“Çin… Yeni dünyanın yükselen değeri”

Çinli konuklarıyla uzun uzun sohbet eden Başkan Yardımcısı Seçkin Özdemir, Çin’in yeni  dünyanın yükselen bir değeri olduğunu, birçok Avrupa ülkesiyle yaptıkları başarılı iş birlikteliklerinin vermiş olduğu tecrübe ile Yunfu ve Sarıyer arasında da bu birlikteliği sağlamaktan mutluluk duyacaklarını bildirdi.

Sarıyer’in coğrafi konumu açısından endüstriyel alanda öne çıkamadığını fakat sosyo-kültürel alanda kamu yararına olabilecek her türlü projeye hazır olduklarını söyleyen Özdemir, bu vesileyle Yunfulu ve Sarıyerli iş adamlarının bir araya gelmelerine de katkıda bulunabileceklerini, ticari ilişkilerin kurulmasına fırsat vereceklerinin de altını çizdi. Seçkin Özdemir, ziyaret sonunda yaptığı açıklamada, “ Her türlü işbirliğinde hemfikir olduk; çünkü biz sosyal belediyecilik anlayışının topluma yararlı olabileceği görüşünü taşıyoruz. İki şehir halkının sorunlarının çözümü noktasında ‘neler yapılabiliriz’ i ortaya koymak anlamında güzel bir başlangıç yaptığımız kanısındayım” diye konuştu.

Toplantı, karşılıklı verilen hediyeler ve çekilen toplu fotoğraflarla son buldu. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Seçkin Özdemir, Çinli misafirlerimize belediye logolu tabak ve birer kalem takdim ederken Çinli misafirler de taş ve mermer ürünleri bakımından ünlü Yunfu şehrine özgü hediyeleri, Sarıyer Belediyesi adına Seçkin Özdemir’e sundular.

sariyer2.20120626012503.jpg

sariyer3.20120626012518.jpg

sariyer4.20120626012537.jpg

sariyer5.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar