Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'den istifa eden Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, yargı kararı sonrası AK Parti'ye geçti

07 Ekim 2011 Cuma 17:45
Görevine devam etmesi kararı çıktıktan sonra Ak Parti İlçe Başkanlığı’na giderek, İlçe Başkanı Mehmet Kırgıl ile görüşen Başkan Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, üyelik kaydını yaptırdı.

Kulislerde 12 Haziran seçimleri öncesi Ak Parti’ye geçeceği konuşulan Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, yargı kararını beklediğini söyledi. Görevine devam etmesi kararı çıktıktan sonra Ak Parti İlçe Başkanlığı’na giderek, İlçe Başkanı Mehmet Kırgıl ile görüşen Başkan Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, üyelik kaydını yaptırdı. Ak Parti’li milletvekillerinin de katılımıyla Başkan Dr. Hulusi Şevkan’ın partiye geçmesi nedeniyle tören yapılacağı öğrenildi.

Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, "Siyasi partiler hizmet için araçtır. Ben Acıpayam’a hizmet etmek için başkan oldum. Ama ne yazık ki, CHP örgütü ile ters düştük, bir türlü anlaşamadık. Sanki hizmet etmemem için beni frenlemeye başladılar. Siyasi komplolar kuruldu. Siyaset etiğine aykırı davranışlara maruz kaldım. Ak Parti’den aldığım daveti değerlendirip bu partiye geçtim. Bundan sonra Acıpayam’ın merkezi yönetimden daha fazla pay alacağını, daha iyi hizmet üreteceğimizi düşünüyorum" dedi.

Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, partisinin ilçe örgütü ile ters düşünce geçen 14 Mart’ta CHP’den istifa etmişti. Görevini bağımsız olarak sürdürürken, CHP’den istifasından bir ay sonra Acıpayam Belediyesi’nin bütçesini belediye meclis üyeleri onaylamadı. Belediyenin 6 CHP ve 4 Ak Parti’li meclis üyesi faaliyet raporuna ret oyu verirken yalnızca, o dönem bağımsız üye olan ve daha sonra da MHP’ye geçen Hüseyin Erdem kabul oyu kullandı. Meclis üyeleri, faaliyet raporunun onaylanmaması nedeniyle Şevkan’ın başkanlığının düşmesi için yargıya başvurdu. Bir süre önce Danıştay 8’inci Dairesi, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan’ın görevine devam etmesi yönünde karar verdi.

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar