Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Çarşı Esnafı Yüksek İşgaliye Bedeline Karşı" pankartı taşıyan grup beşiktaş belediyesi'ne yürüdü.

09 Ocak 2015 Cuma 23:26
Yüksek işgaliye bedellerine tepki gösteren Beşiktaş esnafı Beşiktaş Belediyesini protesto etti. Beşiktaş'ta yüzde 77 ile başkanlık koltuğuna oturan Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ı protesto eden esnaf, "Yüzde 77'yi geri almaya geldik" diyerek uygulamaya tepki gösterdi.

Yüksek işgaliye bedellerine tepki gösteren Beşiktaş esnafı Beşiktaş Belediyesini protesto etti.
İşgaliye bedellerinin çok yüksek olduğunu belirten Beşiktaş esnafı, Çarşı Heykel'inin önünde toplanarak, Beşiktaş Belediye Meclisi'nin Ocak ayı oturumuna katılmak üzere Çırağan Caddesi'nde bulunan Beşiktaş Belediyesi'ne yürüdü. "Çarşı Esnafı Yüksek İşgaliye Bedeline Karşı" pankartı taşıyan grup  slogan attı. Belediye önüne gelen grubun meclis toplantısına katılmasına izin verilmezken, çevik kuvvet ekipleri bina önünde kalkanlarıyla duvar oluşturdu.

ESNAF: KEPENK KAPATMAK DURUMUNDA KALACAĞIZ
İşgaliye faturalarında yer alan "Diğer Çeşitli Gelirler" ibaresiyle çok yüksek tutarda fatura ödediklerini belirten esnaf "Eskiden de işgaliye öderdik ama işgaliye bedelimiz 400-500 TL idi, şimdi 16 bin 500 TL isteniyor. Aradaki farkın nedenini kimse bilmiyor" dedi. Esnaf "Belediye bir yılda topladığını bir ayda istiyor. Bu soğuk havada benden istenen ayda 9 bin 500 TL. Bu parayı ödeyebilecek durumda değiliz. Bu durumda kepenk kapatmak durumda kalacağız" ifadelerini kullandı.

"ŞİŞLİ'YE BENZEMEZ, BEŞİKTAŞ AFFETMEZ"   
Beşiktaş Belediyesi önünde güvenlik güçleri ve esnaf arasında yer yer tartışmalar yaşandı.Grup, "Şişli'ye benzemez Beşiktaş affetmez" şeklinde slogan attı. Tepkiler üzerine Belediye Başkan yardımcısı Heyecan Halime Şahin ile belediye encümeni seçilen Hüseyin Avni Sipahi esnafla konuşmak üzere dışarı çıktı. "Yapmamız gerekeni yapacağız" diyerek esnafı sakinleştirmek isteyen sipahiye, bir esnaf "Esnafı 4 ayda buraya getirmeyi başardınız, çok güzel yönettiniz" diyerek tepki gösterdi. Daha sonra bir grup esnaf içeri girerek Belediye Başkanı Murat Hazinedar'la görüştü. Görüşme sonrasında 5 kişilik bir komisyon oluşturularak, durumun yeniden değerlendirilmesine karar verildi.

besiktas2.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu